Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamień w nerce a wyrostek robaczkowy


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, półtora miesiaca tem miałam usuniety wyrostek robaczkowy,bez rozlania i bez powikłań jak na razie. W prawym boku ponizej żeber zaczełam jednak odczuwac czasem nieznaczny ból, myslałam,ze to jakiś nerwoból lub miesniowy ale poszlam na usg i wykazało ,ze mam w prawej nerce cechy celicectasio pojedynczych kielichów i drobne echo hyperechogenne o śr.3,9 mm a w systemie kielicha dolnego o cechach małego złogu. czy to oznacza,ze mam kamienie w nerce i czeka mnie zabiegi ich usuwania,? czy da sie ich pozbyć poprzez wydalenie z moczem i jak ewentualnie temu pomóc? pozdrawiam,ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Leczenie jest przeciwbólowe i rozkurczowe. Jeśli lekarz zdecyduje, że lepiej interweniować to istnieje możliwość kruszenia kamieni falami uderzeniowymi pozaustrojowymi, edoskopowego usunięcia złogu czy metodą klasyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to boli ? i czy prawie dwa miesiace od usuniecia wyrostka to wystarczajaca przerwa przed potencjalnym rozbijaniem kamieni? jestem z wielkopolski,czy moze Pan podac mi adresy specjalistów i miejsca gdzie wykonują takie zabiegi ? z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadnie duzo pij,skakaj i się tego cholerstwa pozbędziesz! polecam soki z cytrusów i kompot z mirabelek i nie decyduj sie na rozbijanie bo to nie jest przyjemne,zobaczysz,troche wysiłku i kamień sam się wydali! powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie wróciłam ze szpotala. kilka dni temu poczułam bardzo silny ból w dolnej części brzucha. było to po prawej stronie. myślałam, że to wyrostek więc pojechałam na pogotowie. po kilku dniach odżywiania się samymi kroplówkami lekarze stwierdzili, że mam kamień na nerce o wielkości 6,5 mm. bóle są niesamowicie ostre, czasami nie do zniesienia. prawie cały czas mnie mdli. lekarz kazał mi stosować tabletki *ginjal*.lekarze chcą, abym go *wydaliła* wraz z moczem. czy to boli ? czy moge spożywać soki, czy lepiej wode mineralną i herbatę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żal z tym interenete, szukam już godzine i nic niemoge znaleźć, może tutaj ktoś pomoże-od dwuch dni odczuwam kłujacy ból w okolicach prawej nerki, szukłałem w necie i wiem że to nie jest nerka więc co-? poza tym ból strasznie nasila się przy schylaniu się. Ból pojawił się nagle kiedy obijałem piłke na boisku, i napoczątku właśnie bardziej przypominało to nerwoból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabriela

Pomocy blagam...od godziny 17 dnia wczorajszego zmagam sie z bolem plecow..ok 1 w nocy bol przesunal sie rowniez na brzuch..o 4:30 obudzil mnie ten bol i boli pol podbrzusza brzuch i plecy..bol jest tepy i ostry na zmiane..od czasu do czasu mam dreszcze..nie moge zginac prawej nogi bo czuje uklucie w podbrzuszu i nad prawym biodrem..myszkuje wlasnie internet i nie wiem czy to wyrostek czy kamien nerkowy..dawno temu stwierdzono ze mam po mamie piasek na lewej nerce odziedziczony a bol jest z prawej..moge chodzic jedynie lekko schylona i lezec na lewym boku prosze ktos mial takie objawy? Co mi moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×