Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uczucie po zabiegu przepukliny pachwinowej


Gość rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 m-ce temu mialem zabieg przepukliny pachwinowej, od jakiegos 1-2 tygodnia zaobserwowałem jakies dziwne uczucie jakby mi sie cos w brzuchu przewalało ( albo cos w tym stylu ) najczęsciej w godzinach wieczornych czy to jakies problemy z trawieniem ?????? dodam ze nie mam problemu z apatytem, co to moze byc i czy samo przejdzie czy moze powinnienem sie zglosic do lekarza????Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy pewnie nie mają związku z przeprowadzonym w przeszłości zabiegiem plastyki przepukliny pachwinowej. Może to tylko przejściowa nadczynność motoryczna przewodu pokarmowego. Proszę spróbować przez kilka dni zastosować dietę lekkostrwaną bez używek. Jeśli dolegliwości nie ustapią skontaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie, aczkolwiek nie identycznie. W moim przypadku objaw przypomina ssanie w układzie pokarmowym, tak jakbym był głodny nawet niedługo po zjedzeniu obfitego posiłku. Osobiście wątpię, by nie było to związane z operacją, nigdy takich objawów nie miałem i jestem niemal absolutnie pewny, że jest to swego rodzaju pooperacyjne powikłanie. Diety nie zmieniałem i mój codzienny tryb aktywności po ponad dwóch miesiącach rekonwalescencji wrócił to stanu pierwotnego. Efektem tej dolegliwości jest mniej zwarta konsystencja wydalanego kału, i choć nie jest to jeszcze biegunka, a wypróżnianie nie sprawia jakiegoś bardziej uciążliwego dyskomfortu, to sam fakt utrzymującego się już trzeci tydzień takiego stanu każe poczynić jakieś kroki w kierunku wyeliminowania objawu. Tylko co można zrobić? Bo nie nie zanosi się na ustąpienie takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×