Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam poprawnie rozwinięte narządy płciowe?


Gość Krzysiu

Rekomendowane odpowiedzi

(Wpisałem aplet jądra, bo nie ma apletu narządy płciowe). Byłem u urologa i zauważył, że mam varicocoele - żylak i pójdę w marcu na zabieg. 1. Przypadkowo zauważyłem, że w odniesieniu do wielkości penisa moja moszna są takie małe. To znaczy penis jest długości moszny a powinien być długości 3/4 w stosunku do moszny. Tak wyczytałem i świadom jestem, że jądra mam za blisko ciała. Nie wiem czy to jest niedokończone zstępowanie jąder czy to jednak jest ok? 2. Nie wiem też, dlaczego nie mam szwa pomiędzy jądrami na mosznie. Mam zdjęcia narządów, ale tu chyba nie ma jak wysłać, bo bym to zrobił. Gdybym miał adres mailowy to bym wysłał, albo gdyby Pan napisał, a ja bym na ten właśnie adres odesłał email z załącznikiem - zdjęciem. 3. Zacząłem ponadto dopiero współżycie płciowe i dodatkowo chciałem zapytać czy jeśli się współżyje to hormony tez mocnej działają, bo zauważyłem pojawienie się włosów w okolicy sutek, których nie miałem tam nigdy. 4. Jakiej wielkości powinny być sutki u mężczyzny? Czy one moga byc takie rozlane, podobnie jak u kobiety? Leki i leczenie. Lekarz dał mi Proviron 25. Biorę trzy dziennie, ale nie wiem jak długo i kiedy będzie efekt, bo skarżyłem się jemu na to, że mi nie odstaje penis, jak innym facetom, że tak wisi, choć nie mam problemu z erekcją. On też oglądał moje narządy, a przecież ten lek z tego, co widzę jest także na rozwój drugorzędnych cech płciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

jestem zaskoczony, że to normalne, bo ja nigdy nie widzialem meżczyzny, podobnego do mnie, gdy chodzi o budowę narządów. pyta pan ja mam 38 lat, waga 93, wzrost 175 cm. miałem kiedys to varicocoele i przepukline. miałem klopoty laryngologiczne i bralem krotko leki na uspokojenie, lucetam, timonil (małe dawki z powodu jąkania się, co niby pochodziło od stresu, bo nie znaleziono innego powodu). moje narządy w spoczynku wpisują się w okrąg jądra są pod i z boku penisa, który jest długi tak jak jądra albo troche krótszy. poza tym w jednej rece mogę ukryc takie narządy. przewody do jąder są krótkie a moszna nie zwisa aż do odbytu, czy prawie do odbytu, jak u innych. poza tym tak się składa, że wyniki badań mam dobre, chodzi o badanie usg jąder. ale nawet ten lekarz patrzyl tak na moje narzady dziwnie - hmm... ale to nie wszystko - inni maja niżej worek od penisa, gdy zwisa - a ja nie. a gdy chodzi o erekcję to nie ma problemu przy seksie, ale jak na tak młodego faceta on mi wisi tak bezwładnie, a powinien troche sie prężyc - odstawać, nawet jak nie jestem podniecony. nigdy nie słyszalem,żeby worek mosznowy był tak zbity, nierozciagniety w strukturze, rozciaga się tylko w cieple. nieraz w matkach podnosze narzady, bo aż mi się zawijaja do tyłu. nie wiem też czy widzial pan jakieś zdjęcia - wysłałem? ewnetualnie mogę wyslać na wskazana skrzynkę. może pan napisać będę wdzieczny i za każdą sugestię czy uwagę, wskazowkę na, co patrzeć jak się samobadać... też. co mi da ten lek (proviron 25) poza tym, że zauważam lepszą potencję, ile razy mam brać na dobę? na, co mam uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro badał Pana urolog i nie zauważył nic niepokojącego w budowie narządów płciowych zapewne wszystko jest w porządku i nie należy się przejmować ich anatomia. W zakresie budowy narządu zawsze są jakieś drobne odchylenia od typowej postaci ukazywanych w podręcznikach czy na zdjęciach. Jeśli jądra są w worku mosznowym nie ma podstaw do rozpoznawania niedokończonego zstąpienia jąder. Same zdjęcia narządu płciowego nie odzwierciedlą badania fizykalnego, które przeprowadził już urolog. Nie wiem ile ma Pan lat, ale z wiekiem oraz przez zwiększoną czynność gonad dochodzi do większej aktywacji hormonalnej i wrażliwości receptorów tkankowych na hormony płciowe. Oczywiście, że sutki mają różną postać u mężczyzn i zmieniają swój kształt i wielkość zależnie od wieku i oczywiście zmian w masie ciała. Czasami w przypadku nadwagi lub nierównomiernego rozkładu tkanki tłuszczowej mogą przybierać kształt jak u kobiet z małymi piersiami. Lek Proviron to steryd androgenny stosowany w zaburzeniach wydzielania testosteronu u mężczyzn oraz w impotencji i niepłodności, a także dzięki działaniu antyestrogenowemu stosowany jest w leczeniu ginekomastii (nadmiernemu rozwojowi gruczołów sutkowych u mężczyzn). Skoro uskarżał się Pan za zaburzenia erekcji – sformułowanie ‘nie odstaje penis’ (impotencję) lek został u Pana zastosowany przez urologa. Widocznie lekarz uznał, że były takie wskazania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo oglądanie zdjęć myślę, że tu nie wystarczy. Radziłbym ponownie skontaktować się z urologiem i dokładnie dopytać, co sądzi o tych Pańskich narządach rodnych, czy są normalnie rozwinięte czy nieprawidłowo, czy niedorozwinięte. Jeśli wcześniej zalecił Panu lek typu Proviron, steryd androgenny, urolog powinien objaśnić, w jakich dawkach i przez jak długi czas ma Pan ten farmaceutyk zażywać. Ja drogą internetową nie podejmę się takich konsultacji ani nie zawyrokuje jak ma Pan ten lek zażywać tym bardziej, że to jest portal zajmujący się schorzeniami związanymi z chirurgią ogólną, a nie urologiczną. Warto także w tej sprawie oczywiści poradzić się endokrynologa (ocena stężeń hormonów płciowych we krwi). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×