Ból podbrzusza i jądra po stronie lewej

u?ytkownik
krawat

Witam
Mam 15 lat i mam podobny problem.
Czuje ból (moze nie tyle bol ale uczucie ucisku czy cos takiego) w lewym jądrze i po lewej stronie podbrzusza. Dziwne bo czasami boli mnie lewe jadro a czasami prawe i tak samo z podbrzuszem - raz po lewej stronie raz po prawej */ . Prosze o pomoc bo wstydze sie o tym powiedziec mamie a isc do lekarza rodzinnego to juz w ogole...

Reklama
u?ytkownik
krawat

Wie ktos moze jak temu zapobiedz?

u?ytkownik
Michał 20

Witam wszystkich ja tez mam problem z bolem lewego jadra.Zaczal sie ten bol w wieku 16 lat.W tej chwili mam 20 i wkoncu poszlem do urologa.Okazalo sie ze w lewym jadrze zbiera sie plyn i jest go stanowczo za duzo.Jest ono powiekszone i w okolicy nadjadrza oraz w worku mosznowym po stronie lewej stwierdza sie wolnyplyn.Doktor zalecil smarowac jadro zelem altacet i zakladac ciasne slipy,oraz antybiotykDoxycyclinum TZF,stosuje to 2x dziennie i bolu nie odczuwam.

u?ytkownik
tom.jan

Niedawno też miałem problem zbólem lewego jądra i czasami pobolewało mnie prawe. Byłem u kilku urologów, badanie lekarskie, USG i nic. Zaden z lekarzy nie potrafił mi pomóc. Były rózne diagnozy, leki, ale to nic nie pomagało. Trafiłem w końcu do terapeuty manualnego z problemem kręgosłupa. Kiedy opisywał mi jakie mogą być objawy dysfunkcji stawowej i mięśniowej w moim problemie powiedział, o objawach bólowych dokładnie takich jakie ja miałem - czyli ból jąder. Wyjaśnił jeszcze co mogło być powodem - pierwszy specjalista który mi coś wyjaśnił (w końcu!). Już po pierwszej wizycie czułem dużą ulgę. Po kilku zabiegach ból ustąpił. nie umiem ich opisać bo to było dla mnie coś nowego dla mnie (zawsze myślałem że nastawianie musi boleć, chociaż on to nazywał przywracaniem ruchomości - i nie bolało). Zabiegi były bezbolesne - praca z jakimiś punktami bolesnymi. Na lekarzy straciłem kilka miesięcy i mnóstwo kasy, A tu parę wizyt i jest ok. Opwoiedziałem mu o mojej tułaczce po lekarzach, a on tylko stwierdził że dobrze że wykluczyłem poważniejsze choroby u urologa, wiec może ta kasa nie do końca wyrzucona była w błoto. Teraz nie bol mnie kręgosłup ani nie mam problemu z bólem jąder. W moim przypadku ból kręgosłupa nie miał wpływu na ból jąder lecz problemy mięśni w obrębie *miednicy*. Mogę go spokojnie polecić. Nie wiem czy w waszej sprawie pomoże, bo jak on mówił przyczyn może być wiele, jednak po wykluczeniu tych najniebezpieczniejszych problem moze okazac sie mięśniowym. A ortopedzi, czy neuolodzy tez nie byli w stanie mi pomóc - polecali ćwiczenia (co pogarszało mój ból) i leki. A u tego terapeuty najpierw bylo leczenie i likwidacja bólu, a dopiero potem ewentualne ćwiczenia z dokładną instrukcją. Jeśli ktoś chce namiary to niech napisze do mnie mail na tom.jan71@wp.pl Na początku temat był dla mnie krępujący, ale uwierzcie, życie z tym bólem było jeszcze gorsze.

u?ytkownik
Dawid

Witam,
co jakiś czas odczuwam bóle podbrzusza oraz jąder. Niekiedy ból jest tak silny że wole nawet nie dotykać jąder :/.
Lekki ból potrafi mnie złapać w każdej pozycji i o każdej porze a ten silniejszy czasami po zabawie z dziewczyną...

Myślałem że to mogą być żylaki powrózka nasiennego. Mogę wyczuć w lewym jądrze jakieś guzkowate twory towarzyszące żylakom jednak nie mam pewności czy może przy nich występować aż tak silny ból podbrzusza i obydwu jąder

Jeszcze do niedawna ból pojawiał się max raz w miesiącu, jednak ostatnio lekki ból odczuwam kilka razy w tygodniu. Narazie nie mam w ogóle czasu żeby pójść do lekarza [praca] więc próbuję zasięgnąć rady tutaj :).

I jeszcze jedno pytanko, czy przy przepuklinie pachwinowej mogą boleć jądra?

Z góry dziękuję za odpowiedź :).

u?ytkownik
robert

Moga pobolewac przy przepuklinie

u?ytkownik
tukan

Ją mam ten problem od roku z lewym klejnotem bylem u urologa 2 krotnie i nic nie dostrzegl badanie usg nic nie wykazalo powiedzial ze sa osoby które maja takie nerwo bule i wyjasnic tego nie potrafią ile w tym prawdy?

u?ytkownik
Piotrek

Boli mnie lewe jądro i okolice podbrzusza , USG dobrze wyszło , nie mam przepukliny ale koło lewego jądra czuje zgrubiałą zyłe po której naciśniecju boli mnie podbrzusze. Lekarze nie wiedzą do końca co mi jest. Prosze o pomoc !

Twoja odpowiedź