Prawidłowe ciśnienie i tętno u nastolatki

użytkownik
Mk

Witam. Mam na imię Ania. Mam lat 17 i waże 70 kg przy wzroście 172.
Mój problem zauważyłam już w podstawówce, czy gimnazjum kiedy np. wstawiając nie mogłam się ruszać bo paraliżował mnie ból w klatce piersiowej. Uznałam to za normalne, w koncu przeszło. Nie raz zdarza mi się kołatanie serca, ale to rzadko.
Kiedyś w nocy obudziło mnie okropne uderzenia serca.. myślałam, ze umieram.
Autentycznie. W końcu uspokoiłam się *Umierasz* - powiedziałam sobie i ze spokojem na to czekałam. Ale to zdarzyło się raz.
Poszłam kiedyś do przychodni ponieważ zachorowałam na zapalenie oskrzeli, pani zauważyła u mnie szybkie bicie serca, bardzo...ale powiedziałam, że to przez nerwy...tak więc później się uspokoiłam i było dobrze. Za tydzień wracam na kontolę i już nie mogłam się uspokoić i pani powiedziała, że mam puls jak u noworodka, bądz 40-latki po przejściach .
Poszłam do szpitala, miałam na początku wysoki puls..ale w ciagu 8 godzin mi się polepszyło, wyniki w miare dobrze wyszły, dostałam skierowanie na szpital .
I nie dawno spędziłam 3 dni na badaniach. Holter podobno dobrze wyszedł. Echo też. Ekg wykryło szybką akcje serca. Tachykardie. Mam się nie forsować i mniej stresować. Żadnych leków nie dostałam. Czyli to jest nie groźne i mogę sobie żyć z takim tętnem?. Dodam jeszcze, że dzień przed wizytą w szpitalu, złapał mnie wirus... zatrułam się. Tak wiec w szpitalu źle się czułam, mało jadłam..i nie wiem czy wyniki dobrze wyszły. Ponieważ w domu czesto mam wysokie ciśnienie, a w szpitalu miałam za niskie. Raz prawie zemdlałam z tego wszystkiego.
Z lekarzem za dużo nie porozmawiałam powiedział co mi jest i mogłam wyjść. nie miał zbytnio czasu. Wyników nie mogłam odebrać, tam zostały.
Zastanawia mnie czy dostanę jeszcze raz telefon o położenie sie do szpitala czy nie, skoro tylko tychykardia wyszła.
Np. teraz moje ciśnienie wyszło: 136/85 puls 91.
Czasem ciśnienie mam w miare 122/73 puls 81.

Puls potrafie miec ponad 100. dość często.

Dodam jeszcze , że trzęsą mi się od dłuższego czasu ręce .
Oraz można zauważyć, że rozmawiając cały czas poruszam rękoma (z nerwów)

Reklama
użytkownik
stapler

Takie dolegliwości i podwyższone tętno mogą mieć właśnie podłoże psychogenne (na skutek zdenerwowania). Skoro po przeprowadzonych badaniach w szpitalu nie zalecono Pani żadnego postępowania konkretnego, ani leków tylko spokojny tryb życia to na pewno wszystko jest w porządku.

użytkownik
Paulina

A badali Ci hormony? Bo takie objawy występują przy nadczynności tarczycy.

użytkownik
krzysztof

Ja mam lat16 i puls stały mam 140 uderzen na minute.jak przykladam reke na serce to bije bardzo szybko.lekarze kazali mi co tydzien przychodzic na ekg.

użytkownik
maciek

Ja też mam stały puls od 100-150 uderzen na minute.Wczoraj poszedłem pobiegac to na pulsometrze pokazało mi ,że puls mam 238 uderzen na minute.Ten puls utrzymał mi sie przez 4 godziny

Twoja odpowiedź