Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawidłowe ciśnienie i tętno u nastolatki


Gość Mk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Ania. Mam lat 17 i waże 70 kg przy wzroście 172. Mój problem zauważyłam już w podstawówce, czy gimnazjum kiedy np. wstawiając nie mogłam się ruszać bo paraliżował mnie ból w klatce piersiowej. Uznałam to za normalne, w koncu przeszło. Nie raz zdarza mi się kołatanie serca, ale to rzadko. Kiedyś w nocy obudziło mnie okropne uderzenia serca.. myślałam, ze umieram. Autentycznie. W końcu uspokoiłam się *Umierasz* - powiedziałam sobie i ze spokojem na to czekałam. Ale to zdarzyło się raz. Poszłam kiedyś do przychodni ponieważ zachorowałam na zapalenie oskrzeli, pani zauważyła u mnie szybkie bicie serca, bardzo...ale powiedziałam, że to przez nerwy...tak więc później się uspokoiłam i było dobrze. Za tydzień wracam na kontolę i już nie mogłam się uspokoić i pani powiedziała, że mam puls jak u noworodka, bądz 40-latki po przejściach . Poszłam do szpitala, miałam na początku wysoki puls..ale w ciagu 8 godzin mi się polepszyło, wyniki w miare dobrze wyszły, dostałam skierowanie na szpital . I nie dawno spędziłam 3 dni na badaniach. Holter podobno dobrze wyszedł. Echo też. Ekg wykryło szybką akcje serca. Tachykardie. Mam się nie forsować i mniej stresować. Żadnych leków nie dostałam. Czyli to jest nie groźne i mogę sobie żyć z takim tętnem?. Dodam jeszcze, że dzień przed wizytą w szpitalu, złapał mnie wirus... zatrułam się. Tak wiec w szpitalu źle się czułam, mało jadłam..i nie wiem czy wyniki dobrze wyszły. Ponieważ w domu czesto mam wysokie ciśnienie, a w szpitalu miałam za niskie. Raz prawie zemdlałam z tego wszystkiego. Z lekarzem za dużo nie porozmawiałam powiedział co mi jest i mogłam wyjść. nie miał zbytnio czasu. Wyników nie mogłam odebrać, tam zostały. Zastanawia mnie czy dostanę jeszcze raz telefon o położenie sie do szpitala czy nie, skoro tylko tychykardia wyszła. Np. teraz moje ciśnienie wyszło: 136/85 puls 91. Czasem ciśnienie mam w miare 122/73 puls 81. Puls potrafie miec ponad 100. dość często. Dodam jeszcze , że trzęsą mi się od dłuższego czasu ręce . Oraz można zauważyć, że rozmawiając cały czas poruszam rękoma (z nerwów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości i podwyższone tętno mogą mieć właśnie podłoże psychogenne (na skutek zdenerwowania). Skoro po przeprowadzonych badaniach w szpitalu nie zalecono Pani żadnego postępowania konkretnego, ani leków tylko spokojny tryb życia to na pewno wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem od małego wysokie ciśnienie wysoki puls 170/99 puls 115 zaczynałem coraz bardziej się męczyć i nie wiedziałem co się dzieje po jakimś czasie ciśnienie rosło aż czułem takie co jakiś czas uderzenie w klatce piersiowej. po roku czasu w piątek zaczęła mie boleć ręka tak okolice przedramienia przechodziło na biceps i pieczenie w klatce piersiowej raz na godzine przez 15min i przestawało pojechałem w sobote do szpitala zrobili mi ekg i były niewielkie zmiany pan doktor powiedział że to nic złego w tak młodym wieku a mam 26lat dali mi dwie kroplówki i powiedzieli że jak przejdzie to nie serce no i oczywiście dostałem lek na zgagę i wróciłem do domu była godzina 12.00 połóżyłem się spać na dwie godziny wstałem i przeszło przechodziłem resztę soboty i było dobrze dopóki nie wstałem w niedziele rano piekła mie już jedna i druga ręka plus mostek i nie przestawało. szybko pojechałem do szpitala i co się okazało miałem zawał bo zrobił mi się zakrzep w aorcie głównej żyle dwa centymetry od serca oczywiście odrazu miałem zabieg wstawili mi stent. ale serce już się troche uszkodziło bo o dzień za długo miałem zabieg... Więc uważajcie.. a stało się to bo kiedyś musiałem się odwodnić lub przejeść....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu w nocy obudziło minie dziwne bicie serca.zmierzyłem cisnienie i pokazolo mi że puls mam 236 uderzen na minute.przeraziłem sie.nastepnego dnia lekarz stwierdził że mam tachykardie. dostałem skierowanie do szpitala.zrobili mi ekg i powiedzieli że mam za wysoki puls.podłaczyli mnie do monitora i w nocy znowu miałem za wysoki puls .okazało sie że mam migotanie komur.puls wynosił wtedy 268ud.min.dali mi 6 kroplówek i uspokoiłosie na zawszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×