Carcinoma planoepitheliale keratodes G2

użytkownik
Łukasz

Mama ma chorobę zwaną carcinoma planoepitheliale keratodes G2 czy mógł by pan objaśnić co ta nazwa dokładnie oznacza i jakie są jej skutki oraz jak można tą chorobę leczyć?

Reklama
użytkownik
stappler

Rozpoznanie po polsku brzmi: rak płaskonabłonkowy, rogowaciejący G2 (stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 1-3). Jest to oczywiście nowotwór złośliwy. Najskuteczniejszym sposobem leczenia raka płaskonabłonkowego jest radykalne usunięcie operacyjne.
Co do konkretnej odpowiedzi w jaki sposób zmiana nowotworowa powinna być leczona musiałbym znać więcej szczegółów (lokalizacja raka, zaawansowanie miejscowe i ogólne, stan kliniczny pacjenta).
Pozdrawiam.

użytkownik
Aga

Po usunięci znamienia na polczku mam w rozpoznaniu wpisane niemal tak samo ,różnica jest w słowie * akeratodes*.Proszę o wyjaśnienie znaczenia tego wyrazu?

użytkownik
haemophilus

Akeratodes oznacza *nierogowaciejący*. Czyli rak płaskonabłonkowy nierogowaciejący.

użytkownik
Krzysztof

Dzień Dobry
Co z tym zrobic Carcinoma planoepitheliale grupa2 invazium co można jeszcze robic po chemioterapi i radioterapi nieoperacyjne niby wznowa choroby bo był on na szyjce i został wypalony i ten nowy został znaleziony na pochwie co zrobic z tym prosze o odpowiedz

użytkownik
Krzysztof

Co do wypowiedzi mojej rakamila na szyjce carcioma ruteri3b po 3 ltatach ten plasko nablonkowygr2 i dalej daje znac i co zrobic boje sie mame dostala najpirw 28 lamp w tym5hdr.przez pl roku chemie 1dniowa czyli 6 szt inogi poszly ledwo chodzi teraz mowl on ze5 dni dziennej pomuszcie co zrobic bo ona ma zmniejszona aorte czy darade..

użytkownik
i.....

Pytam czy on zostanie kidys zaleczony w Paryżu jest lekarstwo po co te rtm/ i cheioterapie ile to kasy idzie nato musicie sprowadzic ten sprzet z Paryza.

użytkownik
anna

Proszę o odpowiedź: czym się różni rak płaskonabłonkowy rogowaciejący od nierogowaciejącego G1? Nigdzie nie mogę znaleźć nic na ten temat. Moja teściowa ma rozpoznanie - rak płaskonałonkowy nierogowaciejący typu G1 (co to jest to G1????)

użytkownik
NITKA

Witam ,mój tato na na wyniku histopatologicznym (wycinek pobrany z nosa) carcinoma planoepithaliale karatodes inversum g 2 ,co to oznacza ,jak to leczyć .pozdrawiam

użytkownik
haemophilus

Oznacza to raka płaskonabłonkowego rogowaciejącego odwróconego średniozróżnicowanego, czyli o pośrednim stopniu złośliwości. Leczenie polega przede wszystkim na usunięciu zmiany.

użytkownik
NITKA

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedz.
3.11 ma byc przyjęty do szpitala ,wczoraj zrobiliśmy kt zatok przynosowych ,wynik ma być we czwartek. moje pytanie brzmi czy będzie miał usuniętą przegrode nosową??? i jak wygląda taki zabieg i pózniejsze leczenie.teraz narośl pojawiła się w drugiej przegrodzie nosowej .pozdrawiami dziękuję

użytkownik
haemophilus

Wszystko zależy od wyniku badań obrazowych, wtedy lekarze będą mogli zadecydować o dalszym postępowaniu. Zakres operacji będzie zależny od rozległosci i lokazliacji zmiany. Leczenie chirurgiczne może zostać uzupełnione radioterapią. Co do szczegółów zabiegu trzeba kontaktować się z lekarzami prowadzącymi.

użytkownik
NITKA

Serdecznie dziękuję
.pozdrawiam

użytkownik
adela

Proszę powiedzcie co to za sprzęt lub lekarstwo w Paryżu

użytkownik
Adela

Proszę rozwińcie ten wątek o lekarstwie czy sprzęcie z Paryża, o którym pisze *i....*.
Moja córka jest bardzo chora, więc szukam wszystkiego i wszędzie. Napiszcie coś o sposobach i rezultatach leczenia. Napiszcie cokolwiek