Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące zgrubienie pod lewą pachą


Gość Aneta K

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie trzy lata temu przeszłam operację powiększenia piersi. Już wtedy miałam takie zgrubienie pod pachą (teraz przypomina ziarno fasoli i jest wyczuwane przy dotykaniu), ale ze strony lekarza nie było żadnych wątpliwości. Na początku nie odczuwałam żadnego bólu. Ale od jakiegoś czasu (może pół roku) to zgrubienie mnie boli raz mocniej tak, że nie mogę się do tego dotknąć raz mniej, ale zawsze odczuwam jakiś ból. Ból ten promieniuje, boli mnie pierś nie mogę spać na tym boku. W tej chwili to zgrubienie ma jakieś 3-4 cm długości. Nie wiem czy to ma związek ale robiłam badania krwi i z nich wychodzi, że mam anemię, troche podwyższone, OB mam również zaburzenia miesiączkowe, trochę schudłam. Mam 30 lat, urodziłam dwoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na zaburzenia miesiączkowania musi Pani skonsultować się z ginekologiem. Z pewnością ma Pani zaburzenia hormonalne. Takie zaburzenia mogą powodować bóle sutków. Co do zgrubienia w pasze trudno cokolwiek napisać bez badania. Na pewno należy wykonać USG sutków oraz dołów pachowych. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości w kwestii tego zgrubienia zapewne zostanie wykonana biopsja cienkoigłowa, z nastepowym badaniem histopatologicznym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basiczka24

również mam ten sam problem tyle że nie przechodziłam żadnej operacji piersi ,byłam na usg piersi i nic nie wykazało,nie wiem co robić bo również wyczuwam coś wielkości ziarnka grochu,a ból jest coraz bardziej dokuczliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmiana jest dobrze wyczuwalna, Pani ją wyczuwa i lekarz, nie znika w czasie cyklu miesiączkowego można ewentualnie pokusić się o wykonanie jej biopsji (lub jeśli jest umiejscowiona powierzchownie wycięcia chirurgicznego z następowym badaniem histopatologicznym). O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, nie mialam powiekszanych piersi, a od paru lat odczuwam zakłucie pod prawą pachą-trwa kilka sekund i mija. nie mam pod pachą zadnych zgrubien. raz do roku mam robione przez ginekologa usg i nigdy nie mowi zebym tam cos miala. zawsze jest ok. mam 26 lat. czy to moze byc nerwoból? zauwazaylam ze to zaklucie zdarza mi sie przed miesiączką chodz to nie regula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×