Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po operacji przepukliny pachwinowej


Gość bardzo ważne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bardzo ważne

Jestem juz 1,5 tygodnia po operacji przepukliny pachwinowej z urzyciem siatki. po operacji zaczolem odczuwać bule w okolicy prawego jądra dokładniej wydaje mi się że to jest moszna. czy to jest normalne po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 11 tygodni po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej metodą Shuldicea (bez wszczepiania siatki).Po 7 tyg od operacji zacząłem truchtać po 8,5 tyg zacząłem trenować z całym zespołem(gram w piłkę nozną).Od rozpoczęcia treningów z pełnym obciążeniem mineło prawie 3 tyg.Odczówam ból w lewej pachwinie podczas uderzenia,trenuje głównie prawą nogą,wtedy bólu nieodczówam,od tyg czuje też bóle w brzuchu,okolicach cięcia i pachwinie podczas kaszlu ponieważ przeziębiłem się,rana goi sie dobrze jest coraz jasniejsza,podczas biegu nieodczówam bólów,stosuje maść ketonal lek,staram sie wzmacniac górne i dolne partie mieśni brzucha.Kiedy miałem przepukline 2 lata temu odczówałem bóle w brzuchu a kiedy miałem teraz miałem bardzo rozwalona pachwine,brzuch tez bolał ale mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jeszcze z tym problemem udać się do chirurga na kontrolę, aby ocenić czy wszystko jest w porządku. Myślę, że wszystko goi się prawidłowo, a bóle takie jak Pan opisuje czasami utrzymują się nawet i do pół roku po takim zabiegu (napięcie nici, częściowe wchlanianie się ich, dostosowanie i zrastanie tkanek, gojenie uszkodzonych drobnych nerwów). Chirurg po bezpośrednim badaniu wyjaśni czy wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam p. Doktora. Przedstawię mój problem dotyczący przepukliny pachwinowej i proszę o podpowiedź co dalej w tym temacie. Dwa lata temu operowali mi przepuklinę prawostronną metodą Lichtenstaina, z zewnątrz wszystko jest ok cięcie dł 10 cm wklęśnięcie w miejscu szycia ok 1cm, 3 miesięczne zwolnienie, żadnej pracy fizycznej, ta sama waga, 2 zrobione usg które nic nie pokazały, a dalej istnieje problem bólowy pojawiający się np. po posiłkach-uporczywy ból od końca kości biodrowej poprzez pachwinę do jądra* oraz niespodziewany ból który zaskoczył mnie ostatnio w trakcie prowadzenia pojazdu podczas gwałtownego oddechu pojawił się silny ból(skurcz) w tym samym miejscu który ustąpił po jakiejś chwili* staram się się to kontrolować mam zawsze tabletki przeciwbólowe(przepisywane przez lekarza ogólnego) a ulgę sprawia chwilowe położenie się i rozluźnienie(ból wówczas jest znacznie mniejszy), proszę o podpowiedź co dalej z tym robić jak długo mogą się utrzymywać dolegliwości bólowe po przepuklinie. Zaznaczam że staje się to uciążliwe w codziennych obowiązkach, Proszę o pomoc, podpowiedź jak znaleźć i wyeliminować źródło opisanych dolegliwości. Z góry dziękuję za poradę, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×