Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poparzenie dezodorantem


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w dość śmiesznej sytuacji, natomiast było to tak. Dwa dni temu byłem na wycieczce , z kolegami bawiłem się dezorantami, napsikałem sobię dość mocno dezodorantem na rękę, skóra na którą napsikałem była zamrożona. Nie bolało. Lecz dziś widzę że miejsce popsikania dezodorantem jest czerwono-bordowe jest to o średnicy dokladnie 1cm x 1cm jest to równe kółko. Co robić? Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Czym smarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie takie podrażnienie skóry ustąpi samoistnie. Trzeba dokładnie natłuszczać to miejsce. Jeśli w przeciągu 3-4 dni zmiana nie ustąpi trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Być może wtedy trzeba będzie zastosować maści o mocniejszym działaniu, a dostępne tylko na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Forumowiczka na medal

Ja bym niczym nie smarowała, tylko poszła do dermatologa. Skąd wiecie, że takie rany się natłuszcza? Lepiej nie kombinować, żeby nie narobić sobie większego problemu. Będzie wstyd u lekarza, wiem, ale cóż, za błędy się płaci :D Swoją drogą, po co się pryskać dezodorantem po ręce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka a no ja mam takie cos na nodze. Pryskałam kilka razy dezodorantem pojawił sir pęcherz dosyć spory na około sina skóra. Poszłam do lekarza z tym bo za ciekawie to nie wyglądało, skierował mnie do chirurga a ten zerwał mi pęcherz na żywca. Teraz jest juz czwarty dzień. Jak mam opatrunek na nodze. Rana sie babra ropieje, w nocy miałam odkryte ranę i zatchnęła ale obudziłam sie jak mi ropa zaczęła spytać po łydce i zaczęło pękać. Wiec zaś zakleiłam i sie dalej smarka. Nie polecam takich rzeczy. Raczej będzie po tym blizna i Latwo mi się to nie zagoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×