Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopia torbieli na jajniku


Gość zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiona

Tydzień temu miałam zabieg laparoskopii w celu wyciecia torbieli na prawym jajniku. Ponoc wszystko sie udało. Mam juz sciągnięte szwy. Martwi mnie jednak ból przy poruszaniu sie w okolicach pachwiny. Boli jak dotykam. Poza tym mam duży brzuch (jakby spuchnięty) i praktyczcnie ciągle temperature około 37, 6 stopni. Przy okzaji mam tez ostre zapalenie pochwy, dostałam antybiotyk dopochwowo i lekarstwo doustne i masc. Czy ten ból minie skroro juz minęło 7 dni a on jest tak samo silny? Jak wy się czuliście po tygodniu po laparoskopii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zmartwiona

Tydzień temu miałam laparoskopię torbieli na prawym jajniku. Mam dwie dziurki (po lewej stronie i na środku) oraz w pępku. Już po operacji czułam ból przy pachwinie po lewej stronie. Powiedziano mi że to może być krwiak i mam czekać. Czekałam więc już tydzień. Wczoraj zdjęto mi szwy i... boli tak samo jak w dniu po operacji. Boli jak dotykam, boli jak chodzę (chodzę zgięta w pół). Cały czas mam temperaturę około 37,6 stopni. Czy to normalne? Czy mam dalej czekać aż przestanie boleć czy zgłosić się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tydzien temu usunieto mi jajnik lewy i torbiel ,operacja byla wykonana laparoskopowo na drugi dzien po operacji bylo dobrze na 3 dobe bylam juz w domu mam przepisane antybiotyki i zastrzyki przeciwzakrzepowe,jednak od poniedzialku tj*11maja zaczela mnie strasznie bolec noga w pachwinie bol jest bardzo promieniujacy i nie wiem co robic!prosze napiszcie co moze byc powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Miesiąc temu dowiedziałam się że mam endometriozę. Prawdopodobnie będę miała to usuwano przez laparoskopie. Bardzo boję się tego zabiegu, czy ktoś może opisać mi jak to wygląda i jak po tym czuje się człowiek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

Ja miałam laparoskopię wycięto mi jajnik z torbielą jestem już pół roku po zabiegu jak na razie wszystko dobrze.Co do samej laparoskopii leżałam 13 godzin na intensywnej z rurą w brzuchu ,brzuch dużych rozmiarów ( dwutlenek wssysany w czasie zabiegu) po tygodniu brzuch wraca do swojego pierwotnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny w ubiegly czwartek mialam zrobiona laparoskopie w celu usuniecia cysty endometrialnej na jajniku. zrobilam to u bardzo dobrego specjalisty w Anglii, mam 5 dziurek jedna bardzo malusienka- nie potrzebowala nawet szycia. w jednej mam normalny szew a w 3 pozostalych rozpuszczalne. po zabiegu po 4 godzinach wstalam do ubikacji zrobic siku i nie bylo juz ze nie moge wstac. od tego czasu mialam wstawac. bardzo wazne jest zeby szybko po zabiegu wstac. brac leki przeciwbolowe i wstac. chodzic, rozchodzic to co zrobili w trakcie zabiegu. ja nie odczuwalam bólu w ramionach w ogole, tylko brzuch nadęty jak balonik ale pilam herbate mietowa ktora bradzo pomogla w niwelowaniu tego. no i bralam antybiotyki przeciw infekcji - dlatego bylo mi niedobrze ale znow herbata mietowa pomaga super. Dziewczyny po zabiegu powinnyscie 80% chodzic i siedziec a 20 % lezec. Wziac leki i isc sie umyc i wracac do zdrowia. Wiem ze kazdy dochodzi do siebie inaczej - dlatego tez bierzcie pod uwage jak sie czujecie i na ile jestescie silne. ale im szybciej zacznieci chodzic tym mniejszy bol pozniej bedzie wam towarzyszyl. Uwierzcie bo mnie tez bolalo ale bralam tabletki i chodzilam. Aha - ucisk ręki na pachwine duzo pomogl ale po 4 dniach po zabiegu juz nie musialam uciskac. Ja natomiast boje sie isc szew wyciagac. pewnie bedzie bolec. Ciesze sie ze moglam pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 pazdziernika miałam usunięty prawy jajnik wraz z torbielką wielkości dużej cytryny laparoskopowo dziewczyny nie bójcie się nic strasznego po operacji jak najszybciej trzeba wstać i chodzić po 7 dniach mąż zdjął mi szwy trzeba przeciąć supełek i wyciągnąć nawet nie wiedziałam kiedy to zrobił głowa do góry jestem z natury panikara bałam się szpitala teraz nawet miło wspominam pobyt w szpitalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu mialam laparoskopie i operacje jednoczesnie.Wycieli mi jajnik(endometrioza).Czuje sie w miare dobrze ,niepokoi mnie brzuch a raczej skóra na brzuchu.Caly czas jest opuchniety i boli mnie ta skóra na brzuchu.Byłam u lekarza i na usg.Badanie wykazalo ze wszytsko ok.Lekarz mówi ze to minie .Ja jednak martwie sie.Wiem ze u kazdego pzrebiega to inaczej.Odpwiedzcie prosze.Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny w środę to jest 22 sierpnia tego roku o dokładnie 5 dni temu byłam w szpitalu na usunięciu torbielka na lewym jajniku,operowali laparoskopowo,cała operacja przebiegła bez powikłań tak jak lekarz zaplanował to tak się odbyło.Po operacji obudzili i na pooperacyjną położyli,tam leżałam dobę potem do normalnej sali.Oczywiście od razu lekarz zalecił wstawanie i chodzenie w miarach możliwości i samopoczucia,dziewczyny dziś jestem w domu jest to piąta doba od operacji czuje się dobrze nie boli, normalnie mogę chodzić siedzieć pomimo szewków które mi towarzyszą ale do przyszłej środy bo idę na ściągnięcie ich.Mam trzy szwy ,jeden na pępku i drugi po lewej stronie podbrzusza a trzeci po prawej stronie podbrzusza.Sikam normalnie już w szpitalu po zdjęciu cewnika załatwiłam swoją potrzebę fizjologiczną bez problemów tylko pierwsze siusiu po zdjęciu cewnika było koloru czerwonego wiadomo oczyszczanie po zabiegu,a następne są normalnego koloru.Dziewczyny nie zamartwiajcie się na zapas bo naprawdę nie warto co mam być to będzie jak moja mama powiadała ważne byście słuchały i wykonywały to co do was mówi lekarz, a jakiekolwiek wątpliwości z nim konsultowały.Ja Was wszystkie pozdrawiam i nie martwcie się ważne że te cholerstwa z nas usuwają abyśmy mogły dobrze funkcjonować i być zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam laparoskopie torbieli na obu jajnikach na placu starynkiewicza, warunki troche jak za krola swieczka ale lekarze kompetentni i pielegniarki bardzo mile co sie zadko zdarza operacja byla udana zadnych komplikacji i wszystko jest ok. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey dziewczyny. ..ja miałam usuwane torbiele z obydwu jajników. ..w wieku 18 lat ./lewy jajnik/..w Polsce. .operacja...przeszłam strasznie. ..sami nie wiedzieli co usunęli. ..drenaz cewniki..komplikacje po op...i w wypisie bylo ze usuneli tez jajnik..ale po jakims czasie sie okazalo na badaniu ze jajnik caly ...&#128582*...druga torbiel po 22 latach w Niemczech. ..laparoskopia...jednodniowa klinika w bo nn. ..w piątek operacja a w sobotę gotowałam juz rosół &#128521*w niedziele długi spacer...a od poniedziałku juz normalne życie /bez dzwigania/.po tyg zapomniałam ze miałam op...moje torbiele były wrodzone,skorzaste. .guz niby nie złośliwy ale 1-2% się zezlosliwia...dlatego konieczna op.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna/Szanowny Mimi, Panie niekoniecznie są bajkopisarkami, ponieważ zdarzają się przypadki, gdy wraz z torbielą trzeba usunąć jajnik. Tak jest na przykład wtedy, kiedy torbiel jest duża i gdyby po jej usunięciu pozostawiono to, co zostało z jajnika, i tak by on już nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinnaś to skontrolować i to u innego lekarza niż tego co cię prowadzi. Jeśli masz możliwość pojechać do Częstochowy bo jesteś w okolic to odwiedź klinikę Olmedical i tam przyjmuje doktor Sławomir Olek. To jest świetny ginekolog, z dużym doświadczeniem i wiedzą. Jestem pewna że on Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×