Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk głowy, podróż po urazie głowy


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam do Pana dwa pytania, jesli nie stanowiłoby to problemu byłabym wdzięczna za odpowiedź na nie. Trzy tygodnie temu doznałam urazu głowy-rozpoznanie brzmiało: uraz głowy okolicy ciemieniowej lewej, wstrzasnienie pnia mózgu. Miałam wykonaną TK głowy-na szczęscie wszystko dobrze. Po tych trzech tygodniach troche boli mnie jeszcze głowa i mam średniej wielkości obrzęk po lewej stronie głowy, który przy dotyku boli (jakby rodzaj guza podłużnego). Po urazie miałam sporo guzów na głowie ale poznikały, tylko został ten jeden-guz czy obrzęk trudno powiedzieć, który oczywiście troche boli w momencie nacisku. Poza tym wszystko jest ok, czuje się dobrze, nie mam zawrotów głowy, nudności ani nie wymiotuję. Moje pytania brzmią następujaco: 1. Czy ten lekki ból głowy i ten obrzęk (czy guzek) mogą się długo utrzymywać??? 2. Czy po tych trzech tygodniach od urazu moge pozwolic sobie na 6 godzinną podróż pociagiem? Oczywiście jade wypocząć do domu rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie. Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po takim czasie można udać się w 6h podróż pociągiem. Powinna Pani jeszcze przez jakiś czas się nie przemęczać, oszczędzać oczy (ograniczyć telewizję i czytanie) dużo leżeć w spokoju. Ból głowy może się jeszcze utrzymywać ale z czasem ustępować. Trudno określić dokładnie ile czasu jeszcze będzie u Pani występować, może 1-2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Staram się ograniczać telewizję i czytanie, hmm ale nie jest to łatwe:). Najważniejsze, że z każdym dniem czuję się lepiej. Jeszcze raz dziękuję z odpowiedź!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×