Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona wątroba o obniżonej echogeniczności


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 56 lat. Rozpoznano u mnie WZW typu C. Jestem po leczeniu Interferonem z rybawiryną.Ostatnio wykonałam USG jamy brzusznej w którym stwierdzono: *pęcherzyk żółciowy beż złogów, drogi żółciowe nieposzerzone. Wątroba powiększona w zakresie płata prawego o obniżonej echogeniczności. Zmian ogniskowych w wątrobie nie uwidoczniono. Śledziona w wymiarze dwubiegunowym 115 mm, bez złogów ogniskowych. Trzustka i obie nerki o prawidłowej echostrukturze.* Moje pytanie jest następujące: o czym może świadczyć powiększenie wątroby płata prawego i co oznacza, że jest o obniżonej echogeniczności? Czego mogę się w najbliższym czasie spodziewać? Bardzo się tym przejmuję. Będę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym może świadczyć powiększenie wątroby płata prawego i co oznacza, że jest o obniżonej echogeniczności? - takie powiększenie może być następstwem właśnie zapalenia wątroby, które np. doprowadziło do stłuszczenia jednego płata (stłuszczenie w USG widoczne jest jako ognisko o obniżonej echogeniczności) Czego mogę się w najbliższym czasie spodziewać? - trudno mi ocenić co w najbliższym czasie może być następstwem tego zapalenia bez szczegółowych informacji klinicznych (np. badań laboratoryjnych, biopsji wątroby), musi Pani być pod opieką poradni chorób zakaźnych, tam będą wykonywane odpowiednie badania i wyjaśnią Pani obecny stan Pani zdrowia i co może się wydarzyć w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×