Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel płynowa w kolanie


Gość Elżbieta Karuk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta Karuk

Witam serdecznie USG kolana wykazało wysięk w kaletce brzuchato-półbłoniastej z wytworzeniem w jej zachyłku torbieli płynowej o wymiarach 40,8 x 26,50 x 10,10 mm , mam to chyba już od 3 lat , jak była mała , to specjalnie nie odczuwałam , teraz mam dolegliwości bólowe , i jakby jakieś przykurcze Ponieważ torbiel jest z przodu kolana , a wszystkie informacje internetowe dotyczą torbieli pod kolanem , tzw Bakera stąd moje pytanie : Jak to można podleczyć , czy jedynym wyjściem jest usunięcie chirurgiczne jak przy torbieli Bekera Czy przyczyną torbieli była uszkodzona łękotka przysrodkowa , którą niedawno częściowo mi usunięto , robiąc artroskopię czy przyczyną moga być zmiany zwyrodnieniowe chrząstki Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to można podleczyć , czy jedynym wyjściem jest usunięcie chirurgiczne jak przy torbieli Bekera - niestety, ale raczej jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja, trzeba w tej sprawie skonsultować się z ortopedą bezpośrednio Czy przyczyną torbieli była uszkodzona łękotka przysrodkowa , którą niedawno częściowo mi usunięto , robiąc artroskopię czy przyczyną moga być zmiany zwyrodnieniowe chrząstki - to raczej niezależny stan chorobowy od operacji oraz zwyrodnienia chrząstki, prawdopodobnie doszło do tego na skutek przeciążenia stawu kolanowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dowiedziałam się że mam torbiel Bekera pod kolanem lewym.Torbiel ma wymiary:23x4mm.Lekarz zlecił rehabilitacje (nie mogę rozczytać jakie zlecił zabiegi). Jestem osobą czynną, uprawiam różne dyscypliny sportu.Czy ta torbiel nie skomplikuje mi życia sportowego :(( Czy wystarczy tylko rehabilitacja? Jeżdżę na nartach-biegówki, przez cały rok jeżdżę rowerem-dużo!!!po Polsce i Unii Europejskiej, jeżdżę na rolkach, ćwiczę na orbitku, kręcę hulahop, nording-woking. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rok temu u mojego brata stwierdzono torbiel Bekera, która prawdopodobnie powstała po skręceniu kolana. Lekarz chirurg zalecił operację. Brat jednak postanowił spróbować innej metody leczenia. Przez okres trzech tygodni okładał kolano rozbitymi liśćmi kapusty i bandażował je. Po upływie tego okresu dolegliwości bólowe ustąpiły a potwierdzeniem skutecznego leczenia było usg, które wykazało zmniejszenie torbieli dwukrotnie. A zatem czasem warto spróbować metod niekonwencjonalnych zanim podejmie się drastycznych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×