Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości po przebudzeniu


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu. Bardzo często jak wstaję, a szczególnie jak jak się nagle przbudzę to towarzyszą mi mdłości. Nie są one duże, ale powodują, że rano nie mam ochoty na jedzenie. Nie odbija mi się wtedy i nie mam zgagi (której nigdy nie miałem jeszcze, a mam 30 lat). Po kilkudziesięciu minutach jak się obudzę i zacznę coś robić uczucie mdłości przechodzi i przychodzi i duża ochota na jedzenie. Zaczynam jeść i raz jest wszystko w porządku, a raz z rozpoczęciem jedzenia zaczyna mnie znowu mdlić. To uczucie mdłości jest już niewielkie. Co dziwne, to uczucie mdłosci znajduje się w takim dziwnym miejscu - znajduje się dokładnie po lewej stronie nadbrzusza, praktycznie przy tym małym żebrze, które jest luźne - niezrośniete z mostkiem oraz niepołączone tą chrząstką. Czasem te mdłości przechodzą na lewą stronę ciała, ale też na wysokości tych niepełnych żeber. Co jest w tym miejscu? Żołądek (tak bardzo blisko lewej strony??), jelito, a może trzustka? Około 10 miesięcy temu miałem wykonywaną kolonoskopię, po jej wykonaniu lekarz postawił diagnozę - IBS na płaszczyźnie psychogennej. Czy kość tego małego żebra może na coś uciskać i to powoduje, że mam mdłości? Objawy mogą wskazywać jakąś patologię nowotworową żołądka? Od czasu do czasu po rozpoczęciu jedzenia (ale jak się stresuję tymi moimi mdłościami oraz tym, że mnie boli) zaczynam czuć, że jestem pełny. A czasem mogę jeść i jesć i nic mi nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej stronie ciała w nadbrzuszu, po lewej stronie może występować żołądek, śledziona, trzustka, jelito grube. Mdłości mogą być spowodowane patologią w zakresie żołądka i przełyku. Aby dokładnie to zdiagnozować należałoby wykonać gastroskopię. Takie objawy mogą sugerować przepuklinę rozworu przełykowego lub zaburzenia czynnościowe w zakresie dolnego zwieracza przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×