Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osteoporoza nadgarstka


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz

Proszę o powiedzenie mi co to oznacza: Badaniem TK stwierdza osteoporozę prawego nadgarstka. Drobne torbielowate rozrzedzenie struktury kodstnej w kości czworobocznej większej oraz w kości główkowatej oraz w kości trójgraniastej prawego nadgarstka oraz w obrebie nasad dalszych obu kości przedramienia. Stan po częściowym usunieciu kości łódeczkowatej. Pozostała część kości łodeczkowatej bez zmian. W pobliżu kości łodeczkowatej zwapnienie okołostawowe. Szczeliny stawowe nadgarstka zwężone. Torebka stawowa w części bocznej od strony dłoniowej uwypuklona z hypoechogenicznymi struktura wewnętrzna - ziarnina zapalna? Nawarstwienie pourazowe okostnowe dłoniowej części nasady dalszej kości promieniowej. Zmiany zwyrodnieniowe poszerzające wyrostek rylcowaty kości promieniowej uwypuklający pogrubiałą torebkę stawową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały opis badania (nie podał mi Pan z jakiego powodu było zrobione TK) wskazuje na nasilone zmiany prawdopodobne pourazowe (złamaniu nadgarstka?). Obraz wskazuje na silne odwapnienie kości nadgarstka (utratę tkanki kostnej - osteoporotyczne), ziarninę zapalną i zmiany zwyrodnieniowe nadgarstka jako następstwo i powikłanie gojenia się pourazowego (prawdopodobnie długo stosowany opatrunek usztywniający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Badanie tk było zrobione ponieważ miałem dwie operacje na nadgarstek i potych operacjacjach stan mego nadgarstka się pogorszył. Nagarstek ma tylko 20% pracy do dołu i do góry. Miałem mieć zrobioną kość łódeczkowatą (STN PO ZŁAMANIU PRAWEJ KOŚCI ŁODECZKOWATEJ. BRAK ZROZTU), a na pierwzsej operacji (13.05) zrobili mi WYCIECIE ZMIANY KOSTNEJ I USUNIĘCIE MARTWIAKA - FRAGMENTU KOŚCI ŁÓDECZKOWATEJ. Po trej operacji reka była cała spuchnięta i praktycznie bez żadnej możliwości ruchu. dopiero druga operacja która odbyła się 08.07 i wykonano mi OCZYSZCZENIE STAWU PROMIENIOWEGO - NADGARSTKOWEGO - RESEKCJA CZĘŚCI WYROSTKA RYLCOWATEGO. Ten zabieg pozwolił na w miarę swobodne poruszanie badgarstkiem. Teraz ta ręka jest obolała i non stop puchnie i przy wykonywnie jakich kolwiek prac ból rozciąga się od kciuka poprzez kość promieniową. Panie doktorze opatrunku usztywniającego praktycznie nie nosiłem. Zakładałem go tylko na noc by nie urazić reki podczas snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×