Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmienny stolec


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od czego może zależeć, że w jednym dniu mam miękki stolec, a na drugi jest twardy, składa się z kulek. Po wpadnięciu do wody te kulki, które są połączone ze sobą rozpadają się. 1. Dlaczego tak się dzieje? 2. Często w stolcu są jakieś jakby okruszki, kawałki jedzenia. Dlaczego? 3. Czy jak stolec jest twardy i składa się z kulek to nest normalne, że w wodzie się rozpada na pojedyncze kulki? 4. Czy jakaś chorobą jakiego narządu w układzie pokarmowym może powodować, że mam takie kawałeczki jakby jedzenia w stolcu? A może to jest normalne, bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego tak się dzieje? - to normalna sytuacja związana z nierównomierną pracą jelit, niejednorodnym nawodnieniem organizmu, ze spożywanymi pokarmami 2. Często w stolcu są jakieś jakby okruszki, kawałki jedzenia. Dlaczego? - czasami tak bywa, że na skutek np. szybszej pracy jelit skrawki (głównie warzyw i owoców) nie są do końca strawione 3. Czy jak stolec jest twardy i składa się z kulek to nest normalne, że w wodzie się rozpada na pojedyncze kulki? - nic tu dziwnego nie zauważam, tak może się zdarzać 4. Czy jakaś chorobą jakiego narządu w układzie pokarmowym może powodować, że mam takie kawałeczki jakby jedzenia w stolcu? - raczej nic patologicznego w Pani przypadku nie dopatruję się, w razie wątpliwości najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×