Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie pod skórą po artroskopii kolana


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Po zabiegu artroskopii kolana prawego, po ponad miesiacu, od strony przysrodkowej w miejscu gdzie bylo ciecie, wyczuwam niewielkie zgrubienie poskorne. Nie wiem czy to jest spowodowane zbyt intenswnymi cwiczenia rehabilitacyjnymi czy totalnie nie ma to zwiazku z ww. Dodam ze od kilku dni nie uzywam kuli do chodzenia. Prosze o odpowiedz czy nie powinienem skonsultowac sie z lekarzem czy tez moge zbagatelizowac problem. Dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to tylko zgrubienie spowodowane blizna pooperacyjną w tkance podskórnej. Nic groźnego skoro nie daje żadnych dolegliwości. W przypadku wątpliwości radzę w tej sprawie pójść na kontrolę do ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem robioną artroskopie kolana, dwa miesiące później rekonstrukcje acl, Cięcia miałem robione w tym samym miejscu i problematyczne zgrubienie pod cięciem po artroskopii zwiększyło mi się dwukrotnie. Wygląda teraz jakby mi zaraz rogi miały z tego wyrosnąć. Zgrubienie wystaje powyżej rzepki, natomiast drugie jest niewielkie. Jakieś szanse na to, że to w ogóle zejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tak mam. Zgrubienia są bardzo twarde. Jak próbuję je przesunąć to się ciągną jakby były przymocowane (część zostaje w miejscu i nie da się ruszyć). Po napięciu mięśnia robią się bardzo twarde. Mam je (3 zgrubienia) w okolicach rzepki. Ale skoro tyle osób tak ma to to chyba reguła. Komuś się już zagoiło? Jak długo to trwało ? Co stosował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy wchłonęły Wam się te zgrubienia w okolicy rzepki. Jestem 5 tygodni po szyciu łąkotki przyśrodkowej. W miejscu jednego z portów mam właśnie takie zgrubienie po stronie przyśrodkowej). Odstawiam właśnie kule i niestety obciążając nogę - to miejsce wchodzi jak by w konflikt z rzepką i boli/kłuje. 

Z góry dzięki za odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RonaldtwirM

Dziękuje bardzo za odpowiedź, troche mnie u to uspokoiło ponieważ jestem troche przewrażliwiony na punknie "klejnotów" . Czyli smiało czekam na wizyte w Polsce. Pozdrawiam wszystkich na forum i jeszcze raz dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×