Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z trawieniem a choroby jelit


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. W ubiegłym roku w okolicach marca zaczęły mi się problemy z jelitami. Bolało mnie w dole brzucha po lewej stronie. Stolce zrobiły się luźne i pakowate. W okolicach lipca w stolcu zaczęły pojawiać się niestrawione kawałki pokarmów - skórki z pomidorów, ziarna z pieczywa, kawałki buraków. Zawsze miałem i mam bardzo szybki pasaż pokarmów - potrafię na wieczór coś zjeść a rano to wydalić. We wrześniu miałem wykonywaną kolonoskopię. Nie stwierdzono zmian. Lekarz postawił diagnozę, że jest to zespół jelita drażliwego. Martwi mnie jednak, że nadal w kale pojawiają sie niestrwione kawałki pokarmów. Dzisiaj zobaczyłem, że są to kawałki kapusty pekińskiej, którą wczoraj jadłem na późny obiad. Proszę o odpowiedz na moje ponizsze pytania: 1). Czy zespol jelita drazliwego moze sie tak przejwiac, przez niestrawione resztki pokarmow - glownie warzyw i nasion? 2). Czy moga to byc problemy z trzustka, co pociaga za soba zle trawienie? Jesli tak to jakie powinienem wykonac badania na trzustke? 3). Czy moze to byc celiakia? z tego co slyszalem to wlasnie objawia sie niestrawionymi pokarmami. Ale u mnie wystepuja tylko warzywa i owoce. Dziekuje bardzo i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

1. W przypadku jelita drażliwego mogą pojawiać się opisane stolce. Może to być również efekt diety. 2. W przypadku trzustki można wykonać badanie poziomu amylazy, lipazy, usg. 3. Celiakii nie można wykluczyć, w tym celu należy konsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem, wykonać badania serologiczne, ewentualnie ponowną kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celiakia to schorzenie polegające na występowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego związanych z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach. patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Celiakia http://www.celiakia.org.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.Dopiero nie dawno zacząłem jeść surowe warzywa i owoce,dodam ,że wcześniej ich ie jadałem,nie lubiłem.Było mięso,ziemniaki i ewentualnie jakaś surówka ale samych surowych warzyw nie jadłem i jak spróbowałem tak wszystko ze mnie wychodzi tak jak to jadłem czyli w ogóle nie strawione+ lekki ból brzucha i silne uczucie głodu po zjedzeniu surowych warzyw.To już kilka dni tak mam jak jem te warzywa na przemian z jakimś makaronem lub pizzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×