Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwapnienie przedramienia


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nasz miesięczny synek urodził sie z porażeniem splotu barkowego. Stwiedzono, że uszkodzone sa dwa nerwy c8 i th1, czyli jest to dolne porazenie splotu barkowego. Jego raczka przylegała, była podwiązana do brzuszka. Jej wygląd wzbudził u nas zainteresowanie, poniewaz raczka między łokciem, a dłonią była lekko opuchnieta i przebarwiona. Z czasem przedramię zaczeło twardnieć, a tak mniej więcej od dwoch tygodni jest wyczuwalnie twarde. Sprawność całej rączki powraca, prowadzona jest systematycnie rechabilitacja, dzięki której powraca ruchliwość całej kończyny wraz z dłonią i paluszkami, niestety w.w. stwardnienie nie cofa się. Dziecko wraz z żoną jest w szpitalu dziecęcym, a jedym z przypuszczeń jest zwapnienie na przedramieniu. Moje pytanie brzmi: czy jest to słuszna diagnoza? Czy jest to zwapnienie? Czy jest to zwapnienie tkanki, a może mieśni i co to jest? Jak przebiega profilaktyka? Uprzyjmię dziękuję Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest zwapnienie tkanek przedramienia ładno stwierdzić wykonują RTG. Na takim zdjęciu rentgenowskim już można dość dokładnie określić czy zwapnienie dotyczy mięśni czy struktur towarzyszących mięśniom (np. tkanka podskórna). Takie zwapnienia systematycznie powinny się samoistnie wchłaniać w czasie rehabilitacji dziecka. Dziecko jest niemowlakiem i przebudowa jego tkanek jest bardzo szybka dlatego regeneracja powinna nastąpić w niedługim czasie. Jestem chirurgiem ogólnym (portal poświęcony chirurgii ogólnej) i nie mam doświadczenia w tak małych dzieciach oraz schorzeniach u nich występujących. Myślę, że w szpitalu, gdzie leży Pana dziecko lekarze prowadzący powinni wytłumaczyć dokładnie jak należy dalej postępować z takimi zwapnieniami tkanek przedramienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×