Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy USG jądra może nie wykryć zmian ogniskowych?


Gość krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Może zacznę od tego że na początku w moim prawym jądrze wyczułem niewielki punkt okolo 4mm luźny raczej przemieszczający się nie związany z samym jądrem , ogólnie znajdujący sie najczęściej w okolicy najądrza , oczywiście pobiegłem na badanie USG , radiolog powiedział że wszystko jest w normie nie widać żadnych zmian ogniskowych konsystencja wymiary itp są okej zebrała się niewielka ilość płynu ale tyle że bez znaczenia , wyczuwając ten punkt dalej oczywiście poszedłem do urologa urolog zrobił badanie palpitacyjne popytał , i również stwierdził że nie ma tam nic złego . Więc moje pytanie brzmi czy USG mogło nie wykryć czegoś istotnego ? (myśle ze radiolog przeskanował moje jądra z każdej strony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje pytanie brzmi czy USG mogło nie wykryć czegoś istotnego ? (myśle ze radiolog przeskanował moje jądra z każdej strony ) - nie ma takiej możliwości, skoro radiolog i urolog powiedzieli, że wszystko jest w porządku tak na pewno jest, nie powinien mieć Pan w tym względzie wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tej ostatniej wypowiedzi mam dylemat , zrobiłem niby to USG u urologa bylem po zrobionym USG,wszystko dokładnie opisałem ,urolog nie zrobił mi USG ale po pomacaniu stwierdził ze nic tam złego nie ma hmmm to co tam mam raczej nie powiększa się nie boli , bezpośredniego związku z samym jądrem jako takim też nie ma ,prędzej wiązałbym to z najądrzem (najczęściej obserwuje to w jego okolicach), przemieszcza się ,od urologa nie uzyskałem jasnej odpowiedzi czym taki stan rzeczy może być spowodowany więc może ktoś z obecnych wie co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×