Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana hyperechogenna w nerce i gruczole krokowym


Gość rafał

Rekomendowane odpowiedzi

DzieńDobry. W opisie usg jamy brzusznej *owalna zmiana hyperechogenna wielkości 24mm. Gruczoł krokowy ze zmianami hyperechogenicznymi jak zwłóknienia. Zmiana w nerce niejednoznaczna-wymaga dalszej diagnostyki* Dodam,że od wieków miałem problemy z nerkami:piach kamienie itd. Od dwóch lat spokój(dbam o dietę piję b.dużo wody) Ostatnie USG 8 miesięcy temu nic nie wykryło. Czy powinienem się martwić? Coś mi urosło 2,5cm w 8 miesięcy to chyba nie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to takie *rakowe* sprawy czy jakieś bardziej torbielowe,czy może coś od kamieni czy złogów.Widomo wszystkie wyniki trzeba porobić,ale jak coś złego się ze zdrowiem dzieje,to najgorsze jest czekanie i brak wiedzy... A mało konkretów na ten temat w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dokładnie określić bez właśnie pogłębienia diagnostyki. To raczej zmiana lita, wywodząca się z miąższu nerki co może nawet sugerować proces rozrostowy (nie torbiel, gdyż łatwo ją rozpoznać w USG). Nic więcej konkretnego na ten temat nie można napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w szpitalu,mam skierowaniena tk,ale najbliższy termin 21.01.więc czekam. Jeżeli to zmiana lita i proces rozrostowy,to dobre rokowanie,czy raczej złe(tzn gorzej niż torbiel?) dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się szybciej zrobić tk,które dało trochę inny obraz jamy brzusznej: *...obie nerki bez zmian ogniskowych w miąższu,bez zastoju.Kilka drobnych złogów wielkości do 4mm w obu nerkach.Nadnercza bez zmian* Jak mam to wszystko zrozumieć? Krew w moczu,złe wyniki usg i dość dobre chyba wyniki tk.. Zdziwiłem się,że miałem robione tk całej jamy brzusznej,a nie samej nerki.W dość długim opisie,o nerce tylko jedno zdanie... Które badanie jest*ważniejsze* tk,czy usg? PS. O gruczole krokowym nic nie napisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×