Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość rafał

Zmiana hyperechogenna w nerce i gruczole krokowym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafał
DzieńDobry. W opisie usg jamy brzusznej *owalna zmiana hyperechogenna wielkości 24mm. Gruczoł krokowy ze zmianami hyperechogenicznymi jak zwłóknienia. Zmiana w nerce niejednoznaczna-wymaga dalszej diagnostyki* Dodam,że od wieków miałem problemy z nerkami:piach kamienie itd. Od dwóch lat spokój(dbam o dietę piję b.dużo wody) Ostatnie USG 8 miesięcy temu nic nie wykryło. Czy powinienem się martwić? Coś mi urosło 2,5cm w 8 miesięcy to chyba nie ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Zapewne urolog zaleci jeszcze wykonanie celem pogłębienia diagnostyki TK układu moczowego, a być może i biopsję cienkoigłową zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rafał
ale to takie *rakowe* sprawy czy jakieś bardziej torbielowe,czy może coś od kamieni czy złogów.Widomo wszystkie wyniki trzeba porobić,ale jak coś złego się ze zdrowiem dzieje,to najgorsze jest czekanie i brak wiedzy... A mało konkretów na ten temat w necie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno dokładnie określić bez właśnie pogłębienia diagnostyki. To raczej zmiana lita, wywodząca się z miąższu nerki co może nawet sugerować proces rozrostowy (nie torbiel, gdyż łatwo ją rozpoznać w USG). Nic więcej konkretnego na ten temat nie można napisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rafał
Dzisiaj byłem w szpitalu,mam skierowaniena tk,ale najbliższy termin 21.01.więc czekam. Jeżeli to zmiana lita i proces rozrostowy,to dobre rokowanie,czy raczej złe(tzn gorzej niż torbiel?) dziękuję za odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rafał
udało się szybciej zrobić tk,które dało trochę inny obraz jamy brzusznej: *...obie nerki bez zmian ogniskowych w miąższu,bez zastoju.Kilka drobnych złogów wielkości do 4mm w obu nerkach.Nadnercza bez zmian* Jak mam to wszystko zrozumieć? Krew w moczu,złe wyniki usg i dość dobre chyba wyniki tk.. Zdziwiłem się,że miałem robione tk całej jamy brzusznej,a nie samej nerki.W dość długim opisie,o nerce tylko jedno zdanie... Które badanie jest*ważniejsze* tk,czy usg? PS. O gruczole krokowym nic nie napisali...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.