Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak powrózka nasiennego u dziecka


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena

Dzien dobry, jestem mama 16-miesiecznego chłopca, zauważyłam u niego cos w jąderku, poszlam do chirurga dzieciecego i tam powiedziano mi ze to wodniak jadra i ze nie ma sie czym przejmowac bo czesto sam sie wchłania. skierowano mnie na usg i tam dostałam taki wynik: *aparat utrudnia ocenę. jądra mają wymiary po około 14x10x10 mm. po prawej stronie widoczny wydłużony zbiornik płynu wchodzącego w kanał pachwinowy o wymiarach do 38x10 mm, wodniak powrózka? * moje pytanie czy to bardzo grozne - poniewaz nic nie rozumiem z tego wyniku, czy pana zdaniem powinnam poddac dziecko operacji, czy moze poczekac az samo sie wchłonie i do jakiego wieku to powinno sie wchłonąc?. i czy od tego wodniaka moze byc niewielka gorączka, moj synek raz ma 36,6 a za chwile 37,3 i pozniej znowu spada, czy to normalne, bo nie ma zadnych objawów innej choroby. z góry bardzo dziekuje za odpowiedz. z poważaniem magdalena łuczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pana zdaniem powinnam poddac dziecko operacji, czy moze poczekac az samo sie wchłonie i do jakiego wieku to powinno sie wchłonąc? - proszę poczekać, wodniak powrózka nasiennego (to właśnie ta przestrzeń płynowa opisywana w USG) to taka odmiana wodniaka jądra, najczęściej takie wodniaki wchłaniają się do 2 roku życia, dlatego w chwili obecnej nie trzeba operować, wodniak powinien być systematycznie badany (okresowa kontrola u chirurga dziecięcego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×