Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból okolic pępka, kolka pępkowa?


Gość tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat i pewien problem . od wielu lat od czasu do czasu mam tak że wykonujac jakas czynnosc badz nawet siedze nic nierobiac i nagle zlapie mnie takie cos kolo pepka raczej po prawej stronie że niemoge sie wyprostowac bo czuje taki bol ze musze sie zgiac odrazu (najlepiej jak sie poloze na jakis czas na lozku ze zgietymi nogami do brzucha) i jak nagle przyszlo tak nagle ustepuje miewam to raczej zadko bylem z tym u lekarza ale w sumie mnie zignorowal bo powiedzial ze to jest *kolka pepkowa* choc na internecie nic o tym niema . Dalej zaczely sie problemy ale no wlasnie niewiem czy teraz sobie domyslam kolejne choroby czy naprawde sa powody do obaw . ciagle sie przygladam czy stolec jest wporzadku czy niema krwi itd . z tego co zauwazylem to jest poprostu rozny raz brazowy zwykly raz takie male kulki jakby raz poszarpany , krwi w sumie niezauwazylem (raz po jedzeniu burakow ale dla testu przez tydzien ich niejadlem i bylo wporzadku potem zjadlem i byly czerwone elementy wiec przestalem sie martwic) kolejny *objaw* to pod pepkiem kawalek takie jakby wybrzuszenie ale wczesniej sam z siebie nigdy tego niezauwazalem ale po przeczytaniu ze objawem raka jest guz to tak sie doszukiwalem ze wkoncu zauwazylem wybrzuszenie . wiem ze najlepiej zrobic badania na krew utajona moze kolonoskopie i inne tego typu ale mam takie pytanie : NA co wskazuja objawy ? Czy niewskazuja one na raka ? Czy tylko ja panikuje i sobie wymyslam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Pan ma bóle w okolicy pępka oraz w tym miejscu jakieś uwypukenie radziłbym skonsultować się w tej sprawie z chirurgiem. Być może to przepuklina pępkowa lub okołopępkowa. Objawy jakie Pan opisuje raczej nie wskazują na proces nowotworowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×