Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Diagnoza kolana po urazie i ACL


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym sie dowiedziec, czy bede potrzebowala operacji kolana. Mam na mysli rekonstrukcje ACL lub artroskopie. 30 wrzesnia,czyli ok.3 miesiecy temu mialam uraz kolana, na urazówce w szpitalu zalozono mi gips na 3 tyg, potem skierowano na rehabilitacje. Do tej pory chodze na rózne zabiegi fizjoterapeutyczne ( DKF, Magnetronic,lasery) oraz cwiczenia. Z kolanem jest coraz gorzej,gdyz coraz czesciej *ucieka* i boli przy chodzeniu. Co jakis czas takze *pstryka* przy tym towarzyszy ogromny bol i ok 4 minut to trwa zanim rozchodze noge i moge normalnie chodzic. Robilam USG (nic nie wyszlo) , skierowano mnie na rezonans-wiezadlo krzyzowe przednie jest pogrubiale,ma zatarte zarysy,nieprawidlowy sygnal[obraz jak w przypadku zmian pourazowych z jego uszkodzeniem stopnia 2/3 w najwiekszym stopniu w czesci dystalnej] , pogrubienie przyczepu blizszego wiezadla pobocznego piszczelowego,zmiany pourazowe. Nie ma zmian w obrebie obu lakotek.slad plynu w kaletce brzuchato-bloniastej. Natomiast z badania klinicznego lekarz rehabilitant twierdzi,ze wiezadlo ACL powinno byc rekonstruowane,uwaza takze,ze cos sie dzieje z ktoras lakotka,gdyz szpara stawowa jest bardzo bolesna. Bardzo prosze o podpowiedz, chcialabym wiedziec co moze mnie czekac i na co ewentualnie dodatkowo zwrocic uwage. Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sliwowica@gmail.com

najlepszym rozwiazaniem jest zdecydowac sie na artroskopie - to zloty standard w ortopedii kolana, daje 100 procent pewnosci. Najlepiej aby ta artroskopia byla juz polaczona z zabiegiem rekonstrukcji. To znaczy jesli stwierdza przerwanie ACL to przechodza do rekonstrukcji. Z objawow i Twojego opisu wynika, ze jest przerwane na 99 procent. Kobietom zdarza sie to niestety duzo czesciej (tzn. faceci wychodza po urazach czesciej bez przerwanego), nie wiadomo dlaczego ale przyczyn jest pewnie wiele (anatomiczne, hormonalne etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×