Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Asymetryczne migdały


Gość migdalekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość migdalekcivic

Witam mam pytanie. Mam powiekszone wezly chlonne na szyji ( 2 guzki) i jeden guzek( wielkosci 4 mm) pod pacha z tej samej strony co na szyji. Bylem na usg i lekarz powiedzial mi ze sa to wezly chlonne powiekszone odczynowo i mam sie nie martwic. Wczoraj dotykajac sobie palcami migdalow(przez jame ustna) wyczulem ze jeden migdal ma inny ksztal niz drugi. zaden z nich nie jest powiekszony tylko sa asymetryczne. Jeden jest ksztaltu orzecha drugi podobnego ale jakby rozdzielony w polowie taka szczelina. Bylem u lekarza rodzinnego z wynikami mojego usg i ogladal moje gardlo i powiedzial ze wszystko jest w porzadku. Gdy spytalem go o migdaly to powiedzial ze czesto zdarza sie ze migdały nie sa idealnie takie same. moga sie roznic nieznacznie ksztaltem. Czy mial racje? Powiedzial mi ze powiekszone wezly chlonne moga byc objawem refluksu ktory mi zdiagnozowano(gastroskopia) 8 lat temu, ktory doprowadzil do przewleklego zapalenia przelyku. Dodam ze mam 27 lat. Mam czesto taka zageszczona sline ktora odchrzakuje z przelyku. Mysle ze to flegma ale jak ja wypluwam to jest biala jak normalna slina tyle ze gestsza. jak czasem zjem cos slodkiego np jakis napoj kakaowy czy gesty plyn to potem przez jakis czas odchrzakuje sline wymieszana z tym co jadlem(po kakale jest np brazowa i gesta.) czy to moj refuks? i zapalenie przelyku?Dodam ze wyniki krwi mam w normie. I takie migdaly mam juz od dobrych paru lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście migdały bardzo często są asymetryczne i mogą mieć różny kształt i wielkość. Węzły chłonne także mogą być powiększone z powodu refluksu żołądkowo-przełykowego, który doprowadza do zapalenia przełyku. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×