Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Smak goryczy w ustach po cholecystektomii laparoskopowej


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miesiąc temu zostałam poddana operacji cholecystektomii laparoskopowej. Z uwagi na fakt, iż po operacji dostałam żółtaczkę mechaniczną, wykonano usg jamy brzusznej, a także ERCP, oba badania nie wykazały żadnych zmian patologicznych. Lekarz zalecił utrzymywać dietę wątrobową, zdarzają się jednak chwile, w których czuję gorycz w ustach, odbija mi się i czasami czuję dyskomfort w prawym podżebrzu, ale nie nazwałabym tego bólem. Czy może to oznaczać refluks żółciowy czy jest to normalne zjawisko po takim zabiegu i nie należy się tym przejmować? Czy powinnam iść do lekarza w celu wykonania dodatkowych badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być rzeczywiście objawy zarzucania treści żółciowej z dwunastnicy przez żołądek do przełyku co wywołuje odczucie goryczy w ustach. W czasie wykonywania ERCP zapewne nacinano zwieracz brodawki Vatera dlatego teraz żółć bez oporów wypływa z dróg żółciowych. taki stan może utrzymywać przez przez około 2-3 miesiące póki nacięcie brodawki do końca się wygoi. Radzę jednak w tej sprawie jeszcze skonsultować się z gastroenterologiem. Z diety można także powoli się wycofywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basia ze Stargardu Szczeciński

Te objawy również miałam,poECPW-poszerzenie dród żółciowych balonem Valtera i perforacji dwunastnicy.To był choror.Jestem już 5-lat po zabiegu i przyjmuję rano na czczo poloporazol-godz.przed posiłkiem.Czuję się dobrze i mogę jeść wszystko.Tylko nie do przesady.Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×