Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,a zwłaszcza Ciebie Aga.Tak to już jest z tymi kręgosłupami,może kiedyś,jakiś mądry człowiek znajdzie metodę aby wymienić zużytą część na nową,ale my już nie doczekamy.Ja mam wyznaczony termin na kolejna oprację,teraz wyżej od L3 do L5.Mam nadzieję że po tym zabiegu,będę sprawniejsza.Mam mieć robione ześrubowanie całego odcinka.Odzywa się też odcinek szyjny,ale teraz trzeba się zająć dolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj basiu gdzie bedziesz miala operacje robiona bo ja mialem w opolu jedna mi poprawiali po 3 operacjach w innym szpitalu a w czerwcu mialem jeszcze jedna operacje ale juz dysk nizej i w kazdej chwili moga mi nastepne wypadac takze mam 22 lata a jestem juz po 5 operacjach z tego ze 4 operacje na poziomie L4/L5 a w czerwcu na L5/S1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich Basiu dziękuję za pozdrowienia , jakoś musimy żyć chociaż bardzo ciężko ,każdy dzień to wyzwanie i mniejszy lub większy ból boję się co będzie dalej staram się nie myśleć o tym narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Aga z tego co pisałaś jesteś ponownie na zwolnieniu, może być taka sytuacja że jak będziesz stawać w ZUS na świadczenie rehabilitacyjne to zostaniesz skierowana na rentę, nie wiem czy w twojej sytuacji nie byłoby to jakieś rozwiązanie i ewentualna praca dodatkowa jak dasz radę. Jak stawałam teraz na komisji lekarz nie bardzo chciał dać świad. reh. bo to przysługuje osobie która rokuje poprawę stanu zdrowia i powrót do pracy. Ja mówiłam, że planuję kolejną operację więc może mi się polepszy dostałam na pół roku - jest to finansowo korzystniejsze. Piszę dlatego żebyś była przygotowana na taką sytuację. Mam nadzieję że chociaż trochę ci się polepszy, nie poddawaj się i nie załamuj jesteś młoda i masz dla kogo żyć. Pozdrawiam. EWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie wpisy ,ciągle tu zaglądam do mnie tez tak mówią nie poddawaj sie może bęódzie lepiej i wszystkich doskonale rozumiem i współczuję ale problem w tym że w polsce nie umieją operować kręgosłupow/ Czekam aż ktoś poda jakieś nazwisko lekarza i ja do niego pojadę i mi pomoże jeszcze nie siedzę na wózku ale mam problemy z chodzeniem.Jak już nie dam rady to wyskoczę przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko nie myśl tak ,ja też jestem załamana tym moim brakiem czucia i że nic z tym nie mogę zrobić fizjologia do niczego, ból caly czas ,utykanie nie czuję podłoża przy chodzeniu przy tej lewej stopie i mowa pana doktora że mi noga uschnie dosłowny cytat poniewaz zanikają mięsnie nie wiem w która stronę się udać co zrobić. i powiem ci że ja nie znam takiego lekarza który by pomógł , myślmy pozytywnie jeśli tylko mozemy . trzymajcie się kochani .Ewa dziękuję za wpis jest to naprawdę wyjście z sytuacji oby tylko się udało nawet na rok . dziękuję jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga może byś pojechala do konsultanta krajowego ds neurochirurgi do lublina -trojanowski,może potrafią pokierować lub coś zaproponować.Trzeba od czasu do czasu gdzieś pojechać.Ja teraz chcę się zaczepic o bydgoszcz-zobaczymy.pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beata ja tobie moge polecic Doktora Dariusza Łątke z opola jest bardzo dobrym lekarzem i ma tez dobrych lekarzy na oddziale bo on jest ordynatorem mi pomogl a juz tracilem nadzieje ze bede mogl normalnie chodzic bo przez prawie 2,5 roku chodzilem z balkonikiem bo nie moglem chodzic a operacje mi wlasnie zrobił doktor łątka i moge normalnie chodzic wiec naprawde tobie jego polecam wizyta prywatnie kosztuje 100 złotych ale naprawde warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitaj Mariusz -ja znam Twoją historie ,zaglądam tu codziennie ,boję sie tylko że to będzie wyjazd po NIC.mam za sobą kilka takich wyjazdów ,KAŻDEGO BIEDNEGO LEKARZA MUSZĘ WSPOMÓC FINANSOWO I NIC Z TEGO NIE MAM.ale nie wykluczone że pojadę.Czy Ty masz jakieś usztywnienie w postaci śrub.pozdrawiam beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj beata nic z tych rzeczy nie mam tylko poprostu mam blokowany ten dysk co mi wypadnie aby juz nie wylecial i tak za kazdym razem ja tobie mowie jedz do doktora latki a on napewno cos ci doradzi tak jak to bylo w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy.Mam na imię Grzegorz jestem 15 tygodni po operacji stabilizującej odcinek L5/S1 inaczej mówiąc stabilizacja kręgozmyku i wymiana dysku.We wtorek byłem na wizycie kontrolnej w Klinice UKE Eppendorf-Hamburg.Zrobiono mi rtg i na zdjęciu jest wszystko tak jak być powinno,ale ja mam bardzo często drętwienie lewej nogi i czasem bóle kręgosłupa ale nie biorę przeciwbólowych.Lekarz powiedział że jeśli to drętwienie nie ustąpi w ciągu miesiąca to trzeba będzie zrobić rezonans bo może być że gdzieś jest uciśnięty nerw albo go uszkodzili w czasie operacji.Pozwolił mi wrócić do pracy na 3,4 godziny nie więcej.Dodam że pracuję fizycznie.Lekarz był bardzo młody,chyba miał staż więc nie zbyt mu zaufałem.Dziś byłem u mojego lekarza prowadzącego dr.Stasiaka.Dał mi skierowanie na 3 już rehabilitację (nie liczę sanatorium gdzie pojechałem 9 dni po operacji i byłem tam 3 tygodnie.To sanatorium dało mi bardzo,bardzo dużo i dziwię się że w Polsce tak późno wysyłają tam ludzi.)tym razem będę ćwiczył na siłowni pod opieką rehabilitanta.Kolejny etap to już zwykła siłownia i dopiero jak zbuduję porządne mięśnie grzbietu i wszystko będzie ok to pozwoli mi wrócić do pracy.Codziennie chodzę też na spacery z kijkami i ćwiczę w domu.Schudłem też 7 kilo,co też ma duże znaczenie.Mam nadzieję że niedługo będę w stanie pracować,chociaż dr.Stasiak mi się pytał:goni Pana ktoś do pracy?No nie.No to spokojni i powoli niech pan dochodzi do siebie tak żeby pan nie zepsuł tego co naprawili lekarze i pan do tej pory wypracował. Od stycznia jestem na chorobowym i ubezpieczalnia się nie wypytuje kiedy pójdę do pracy,nie wzywają na żadne komisje po prostu pozwalają się spokojnie leczyć.Pieniądze dostaję co miesiąc i też nie ma z tym problemu. Życzę Wam wszystkim powrotu do zdrowia i żebyście nie musieli cierpieć.Pozdrawiam.Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam że nie płacę lekarzom za wizyty.Musiałem zapłacić tylko za każdy dzień w szpitalu i sanatorium po 10 euro ale tak tu jest że te 10 euro za dobę płacą wszyscy.Każda rehabilitacja to jest 6 wizyt za które przychodzi na koniec rachunek do domu żeby dopłacić 25 euro,resztę pokrywa ubezpieczalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz prześwietliłam tego Twojego lekarza tu i uwdzie iwszystko w porządku ale jak przeczytałam opinie pod ranking lekarzy to trochę otrzeżwiałam .Nie chciałabym aby mi ktoś powiedział wynocha ,ludzie czasami piszą prawdę.Może kwalifikacje wysokie ale jak to nie wyjdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj beata jesli jestes mila dla niego to on jest mily dla ciebie jedynie to na wizycie mało rozmawia ale zapytasz sie to ci odpowiada najgorzej jak ktos pojedzie i chce byc madrzejszy od niego to wtedy moze tak zrobic ale ja polecam go i bede polecał wiec nie patrz na opinie tylko zadzwon i umow sie na wizyte u niego i jedz a zobaczysz ze napewno tobie pomoze tak jak mi pomogl gdyby nie on to bym nie chodzil normalnie tylko dalej z balkonikiem a tymbardziej ze za wizyte bierze 100 złotych wiec warto wydac a napewno pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłam do domu,po kolejnej trzeciej w ogóle a drugiej odcinka lędźwiowego operacji kręgosłupa.Wszystkie trzy miałam przeprowadzone w Szczecinie na Unii Lubelskiej.Operowana byłam we wtorek,a w niedzielę o godz.21.00 dostałam ostatni,dozylny zastrzyk p/bólowy.Chciałam sama się przekonać jak długo dam radę.Wiadomo,dolegliwości jeszcze miałam,bolaly oba biodra,uda,pod kolanami i obie kości piszczelowe.Ból stawał się jednak znośny po zażyciu dwóch tabletek Paracetamolu.Odczuwałam zdecydowanie malejące nasilenie dolegliwości.Dzisiaj jestem szczęśliwa bo żyje bez bólu.Szczęśliwa bo nie będę już musiała łykać tych wszystkich,silnych tabletek na Tramalu.Warto nie tracić nadziei.W 100% zaufałam i swój kręgosłup oddałam Panu dr.n.med.K.Rzewuskiemu.Będę wdzieczna do końca życia,albo jeden dzień dłużej.Pozdrawiam Was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu :) I tak musisz uważać na siebie. Jak po operacji robiłem też dużo ale z naszymi kręgosłupami to tak samo jak z pogodą dzisiaj słońce świeci a jutro deszcze pada i kręgosłup nie boli a jutro nie wiadomo. Masz rację trzeba próbować poddać się operacji, bo jak boli jak diabli to tylko byśmy chcieli zapomnieć o bólu. Ja już ostatni weekend byłem w drugiej pracy i już umowy dalszej nie podpisałem, dyrektorka chciała ze mną podpisać na stałe z 0,5 etatu na cały, nie zgodziłem się, teraz odpoczywał będę w weekendy :) Aga co tam u Ciebie, jak się czujesz, nadal się martwisz co będzie??? Gosia czy nadal masz problemy, no wiesz z czym i co teraz porabiasz?? Pozdrawiam resztę forumowiczów i życzę dużo zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Rafał martwię się cały czas ,mam nadzieję że jakoś się to wszystko poukłada , bardzo proszę jeśli ktoś może mi pomóc , 9 czerwca poszłam na zwolnienie 6 miesięcy mija jakoś w grudniu czy w pażdzierniku mam składać pismo o świadczenie rehabilitacyjne? czy dobrze obliczyłam? bo już sama nie wiem cały czas jestem zestresowana i obolała nie mam już sił ,nawet wstać rano. pozdrawiam serdecznie wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Aga zwolnienie musisz wziąć do 7 grudnia tak mija 182 dni. Wniosek o świadcz. reh. złóż ok. 20 października, składa się na 6 tygodni przed końcem zwolnienia. Na komisję przygotuj odpowiednio swoją wersję przebiegu dalszego leczenia które ma poprawić twój stan zdrowia i rokować powrót do pracy. Pozdrawiam EWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie zaproponowano mi stymulator bólu gdzie mogę tego szukać w jakim szpitalu to robią czy jest to refundowane ? bardzo mi zależy kochani na informacjach na ten temat doktor powiedział że w gdańsku proszę piszcie gdzie mogę to załatwić ponoć bardzo pomaga a ciąć juz mnie nie chcieli jestem w rozsypce. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×