Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał Szczecin

Gosia na pewno się cieszy że coś wyleciało, ale ile musiała się namęczyć :) Nareszcie po malutkich kroczkach do przodu :))) Asia ty też mi coś napisz to będę wiedział czy od ciebie też jest ok :) Co do bólu mojego kręgosłupa to czuję teraz ale to od długiego siedzenia w tej samej pozycji, po powrocie do pracy jak się zasiedziałem to ciężko było mi wstać i się wyprostować, to takie samo uczucie jak na kolanach przed wanną się myje głowę . I cały czas słyszę szumy w głowie i uszach, ale mnie to denerwuje, w pracy jak pracuję na zewnątrz to tego tak nie słyszę, a tabletki biorę od lekarza które mi przepisała, mam jeszcze 21 tabletek po jednej na wieczór, czy pomoże zobaczymy, ale jak zacząłem brać to się to nasiliło :((( środa 20:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wszystkie leki wszystkim, Rafal, pomagaja. Jak Ci pisalam, mi kilka opakowan tego Gingoflav pomoglo. Teraz tez szumi,ale poki nie unormuje mego sranka, nie biore nic. Wczoraj i dzis bylam na kibelku, ale po Forlaxie. Dobre io to, by byl dlugi czas, kiedy zaden lek nie pomagal. Moze to faktycznie zablokowalo mnie z nerwow. Miejmy nadzieje. Ciesze sie,ze kibicujecie mi w takim durnym problemie, ale jak sie okazuje to nie taki pryszcz. Mnie boli tez w niektorych pozycjach, ale ma prawo, to sa dwa implanty, cialo bce, musza sie dobrze zagnizdzic. Jak myje glowe nad wanna, czy jak dlugo siedze i wstaje czy wierce sie w lozku. Asiu, tez nie robie, bo nie luubie, karpia. Nie wiem, jak ludzie te rybe jedza. Wole zwyklego dorsza, szczegolnie po grecku.Ja Asi na NK nie moge znalezc, a na FC znalazlam i wyslalam zaprosznie, na razie cicho. Pozdrawiam wieczorowa pora, trzymajcie sie, moi mili. 21:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Ona tak, nie wiem jak TY ale ja to już dziadek szykujący się i przyzwyczający się do piasku :)))) Siedzę tu długo, może zajrzę jeszcze dzisiaj, jak nie to miłego wieczorku Wam życzę :))) 21:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem na NK i na FC Dla Was to niemal juz babcia, ale sie tak nie czuje. dlugo pracowalam w szkole sredniej i pomaturalnej, z mlodzieza.A polowa mych znajomych to prawdziwe babcie i dziadki, ja nie nadaje sie jeszcze do tej roli. Corka mowi,ze niepredko zrobi mnie babcia. ma inne plany, skonczyc studia, praca,mieszkanie... Tez juz chyba bede zmierzac w strone lozka. Jeszcze w lozku mam dlugo tv wlaczone, bo te szumy to niweluje troche.W srodku nocy przelaczam tv na radio. Zycze milych snow. 21:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was! To moje dzisiejsze gili-gili mnie wykończyło.... Gosiu człowiek ma tyle lat na ile się czuje, mnie z Tobą i Rafałem bardzo dobrze się pisze, przez was muszę zacząć zaglądać na nk i facebooka, a zdjęcia są grubo nieaktualne. Co do mojego kręgosłupa to np. długo siedzieć nie mogę ponieważ czuję taki dyskomfort nawet nie wiem czy to ból czy nie, po operacji nie za bardzo mogę określić się ze względu,że ostatnie miesiące przed operacją to był jeden wieelki ból i to cały czas nic już na mnie nie działało więc teraz jest super- chociaż czasem muszę się szybko położyć i wyprostować ponieważ to najwygodniejsza pozycja. Kurcze współczuje wam z tymi szumami, mnie tylko czasami uszy swędzą i to tak,że w środku nocy się budzę,a potem zasnąć nie mogę....ale to nic w porównaniu z wami! Ja dziś pewnie nie zasnę długo ponieważ jak synka głaskałam to zasnęłam, czuję się wypoczęta. Pozdrawiam was, życzę miłej nocy bez bólu i szumu. Buziaki 23.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, bylam w lozku,ale ja trudno zasypiiam, wiec na troche wstalam. Te szumy, kochana, to sa non stop. Nie ma tak,ze znikaja i sie pojawiaja. Ja mam to od 7 lat. Byly wielomiesieczne przerwy,ale jak to sie pojawi to tez miesiacami trwa. Chyba kolejne forum z Rafalem mozemy zalozyc..haha. Ja tez przed operacja bardziej cierpialam niz teraz. Non stop na zwolnieniu. Jestesmy jednak dosc ulomni jako ludzie.Z tym gili gili to sama tak wymyslilas,ze dziecku to pomaga? Rodzic musi byc tworczy, fakt.Buziaczki. No to mamy sie i na NK i FC. Dzieki. 23:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Odpowiadam na pytanie Gosi - jeszcze jest ktoś inny poza Waszą Trójcą i niestety nadal powoli dochodzi do siebie po operacji. Asiu a czy możesz dokładnie napisać co miałaś na tej rehabilitacji na którą chodziłaś i co będziesz miała w styczniu robione, dużo tego, ile taki cały cykl u Ciebie kosztuje? bo u nas w Szczecinie takie usługi w porównaniu z innymi regionami w Polsce są bardzo drogie - wiadomo blisko Niemcy i tu przyjeżdżają starsi ludzie i się leczą- ich na to stać nas niestety nie będzie. To fajnie że Twój lekarz określił czas kiedy będziesz mogła iść na siłownię, dla mnie już sam rowerek, bieżnia czy steper, to już jest siłownia, więc ciekawe o co mu chodziło o korzystanie ze wszystkich przyrządów, podnoszenie nawet niewielkich ciężarów, wykonywanie skrętów i skłonów? Mam drugie już wezwanie do ZUSu na 2 stycznia na 8.30, więc hucznie Sylwestra nie będę spędzać i wyjazd jakikolwiek też odpada, a nuż będą śniegi, zaspy, pociągi staną i takie tam- u nas to wszystko jest możliwe. Jakbym to nie spędzała nigdy w domu i w łóżku sama Sylwestra, nie mam kasy żeby wydawać na jedną noc całą fortunę - chociaż chętnie bym się na jakiś BAL wybrała. POZDRAWIAM SERDECZNIE Ubierajcie się bo idą mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka, super,ze sie odezwalas. no, kolejna osoba ze Szczecina. Dlaczego powoli wracasz do zdrwoia? ja z dwoma implantami smigam,ze hej. Bolec bedzie jeszcze kilka miesiecy w miejscu implantow. Ale, juz wszelkie cwiczenia, rower kilka godzin dziennie. Cwiczenia silowe, Aniu, dla nas do konca zycia odpadaja. Dzwigac nie mozna. Dlaczego se tak boisz cwiczyc? Mi lekarz na kontroli po dwoch miesiacach, czyli 5 grudnia, wrecz nakazal robic to, na vo mam ochote. Zyc a nie bawic sie z soba. Uwazam, ze ma racje, gdyz zauwazylam,ze duza grupa ludzi zbyt sie boi cokolwkiek robic. A to nie jest dobre, bo dla kregoslupa trzeba zyc, ruszac sie i cwiczyc. Kiedy mialas operacje i na czym ona polegala? Co Ci dzis dolega? ZUSu sie nie bij, laski nie robia. Co do cen , masz racje. W Szczecinie wizyty u lekarza prywatne sa bardzo drogie. Corka moja tam studiuje i mieszka. Niemcy podbijaja ceny, nie tylko w Szczecinie,ale w Swinoujsciu i Kolobrzegu tez. Asia, co robisz? Boli Cie dzis mocno? Jakie plany? 08:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, w Krakowie to też dużo kosztuje, ja miesiąc operacji miałam 1 w tyg od stycznia 1 na dwa tyg. przez swa miesiące,a potem raz na 2 miesiące oni wykorzystują metody: Do skutecznej terapii wykorzystujemy miedzy innymi następujące metody i ich elementy: Metodę McKenzie*go Terapię manualna Jamesa Cyriax*a Terapię manualną wg Kaltenborn*a-Evjenth*a Terapię manualną wg Mulligana Terapię manualna wg Lewita Neuromobilizacje PNF Terapię manualną N.A.P. ( Nerwowo-Mięśniową i Stawowo-Szkieletową Plastyczność) Funkcjonalną osteopatię i integrację wg Friedhelma Beckera Hansa de Jonga Stabilizację odcinka lędźwiowo-krzyżowego po zabiegach neurochirurgicznych Taping medyczny Na szczęście do lekarza chodziłam na NFZ tylko jak poszłam na rehabilitację na NFZ to niestety tak mnie wyćwiczyli,że osłabili mięśnie i miednica zaczęła mi się przesuwać. W Krakowie z tego co wiem to wizyty prywatne sięgają nawet 500 zł ciekawa tylko jestem kogo na nie stać w dzisiejszych czasach ale jak mają takie ceny to znaczy,że ludzie chodzą.... Gosiu gili-gili to mój syn sobie wymyślił,a jak zaśnie bez tego to skurczybyk potrafi mi w nocy się obudzić i powiedzieć że zapomniałam i ładzie się w moich nogach i stopy daje do głaskania - ciekawe kiedy mu to przejdzie,a ma dopiero 4 lata. Wczorajsza wigilia trochę mi zaszkodziła w sumie to wszystko sama przygotowałam i troszkę się nadźwigałam więc w nocy pierwszy raz mnie bolało i rano ledwo wstałam i moje dziecko równo z dzwonkiem przyszło do szkoły, teraz leże i odpoczywam..... Aniu mój lekarz, który też chodzi na siłownię pytał się co chce tam ćwiczyć, ja mu powiedziałam,że na maszynach z małym obciążeniem ale dużo ruchów w jednej serii ze względu bardziej na ujędrnienie i delikatną rzeźbę,że nie mam zamiarów tak jak on ciężarów dźwigać,on powiedział że bez ograniczeń mogę chodzić tylko na początku delikatnie żeby samej się przekonać... Rafle pewnie w pracy- więc powodzenia ale muszę przyznać,że to niesprawiedliwe,że nie ma twojego zdjęcia.. Gosiu super wyglądasz- tak trzymaj !!!! /Chciałbym tak wyglądać - wiecznie młoda - SUPER Pozdrawiam Was Serdecznie!!!! Całą Trójkę i innych co nie piszą Buziaki - miłego Dnia 9.33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiunia, przeciez mowimy Ci wciaz z Rafalem, zebys nie przeholowala. No, widze,ze i Tobie zalecaja ,ze mozesz cwiczyc, tylko silowych rzeczy nam nie wolno. A ruch to zawsze samo zdrowie. Dzis mroz, ale sniegu nie dosypalo, wiec wyrusze tez w miasto. Zajrze do ojca, pojdziemy na obiad. Bo jednak jak zaczelam wiecej jesc, to w wiadomej kwestii tez cos troche ruszylo. Jutro ma corka przyjedzie, ale mam obawy...na maila Ci troche napisze, jak znajde z godzine czasu... Widzisz, w szkole tak jest. Teraz to rodzice maj tylko zadania i wymagania a malo kto angazuje sie w pomoc i zycie klasy. sami z siebie nic,ale oczekiwania wielkie. Tak sie porobilo na kazdej linii. ja tam zero rehabilitacji, mam nadzieje,ze nie ja pierwsza i nie ostatnia. Nie ma rehabilitacji z NFZ, a nie stac mnie, by wydac tysiac i wiecej na to. na zabiegi w maju w ogole sie nie zapisalam. Aha, my wiemy juz jak wygladamy,ale Rafala nie ma na zdjeciu...szkoda... Anka, napisz co nieco o Twym samopoczuciu. Czy teraz jest gorzej czy lepiej, jak bylo przed operacja. Kiedy w sumie ja mialas, bo juz pisalas na naszym forum, ale nie moge znalezc dokladniej. Zycze Wam milego dnia... 09:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, caly dzien milczycie. Rafal, wiadomo, w pracy, ale reszta, co? Robicie naprawde 12 potraw? U mnie jest polowa, szesc tez starczy. Toz to przesada, ile mozna jesc? Anka, czekamy na dluzszy opis Twej sytuacji. Co Ci bylo, na czym polegala operacja i jak jest dzis? Asiu, boli Cie dzis bardzo? Swoja droga patrzac na wiek, moglabym byc matka dla Ciebie..haha.Wierz mi, wygladam jak wygladam, ale lata swe czuje. Czlowiek slabszy, coraz bardziej zmeczony. A mialam i zdrowie do bani i zycie tez nielekkie. Czekam na ktores z Was...Co robiliscie, jak sie czujecie..? 15:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witajcie :))) O Ania sie odezwała :) Napisz jak masz czas i ochotę :))) ASIA !!! ZWARJOWAŁAŚ, NIE SŁUCHASZ CO CI PISZE STARSZYZNA???? CHCESZ SOBIE POGORSZYĆ I PISAĆ CO DZIEŃ I O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY, BO NIE BĘDZIESZ MOGŁA SIĘ RUSZAĆ I LEŻEĆ W ŁÓŻKU DO KOŃCA SWOICH DNI??? JA CIĘ PROSZĘ ZANIM COŚ ZROBISZ TO POMYŚLISZ O NAS I TEGO NIE BĘDZIESZ ROBIĆ NIE WŁAŚCIWIE, CHODZI MI O DŹWIGANIE :((( A ja dzisiaj cały dzień po drabinie w pracy i to co bardzo lubię :))) Ale kręgosłup odczuwa pozycje te nie właściwe i mnie boli, ale teraz odpoczywam :))) Zdjęcie??? hyyy coś wymyślę i zobaczycie, tylko nie obiecuję, może być nie ciekawy widok :))) Pozdrawiam cieplutko :))) 16:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×