Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepukliny i wypukliny kręgosłupa szyjnego


Gość irmina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od kilku lat towarzyszy mi ból kręgosłupa szyjnego(uczucie szczypania,pieczenia,drętwienie i mrowienie dłoni).Opis rezonansu mag. zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej,zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych od poziomuC3-c4 do poziomuC6-C7 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazachT2-zależnych(odwodnienie krążków)ORAZ obniżeniem ich wysokości.od poziomuC3-c4 do poziomuC6-c7 wypukliny i przepukliny krążków kręgowych z modelowaniem worka oponowego,zmniejszeniem rezerwy płynowej wokól rdzenia. WypuklinaC3-C4 tylna centralna. PrzepuklinaC4-C5 tylna centralna,zbaczająca na stronę lewą, przylega do rdzenia i go modeluje. PrzepuklinaC5-C6 tylna centralna,zbaczająca na lewą stronę,przylega do rdzenia igo modeluje. PrzepuklinaC6-C7 tylna centralna,zbaczająca na lewą stronę,przylega do rdzenia i go modeluje.Towarzyszące zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych oraz w stawach unkowertebralnych,które zmniejszają wymiar strzałkowy kanału kręgowego oraz średnicę otworów międzykręgowych.Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Nie stwierdza się cech mielopatii na poziomach przepuklin. Panie doktorze co mnie czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w sierpniu przeszłam operację dwóch poziomów c4-c6 ze stabilizacją...nie czekaj...czas nie pracuje na Twoją korzyść...teraz (czekałam. Wejdź na www.forumneurologiczne.pl w dziale neurologia pacjent... znajdziesz wiele wątków na ten temat, szczególnie polecam dyskopatia szyjna a operacja - kopalnia wiedzy od ludzi po operacjach, czasami kilku...warta zbyt długo z operacją) mam cechy mielopatii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×