Guz głowy trzustki jako guz brodawki Watera

u?ytkownik
Kinga

Witam, Mam pytanie dotyczące guza głowy trzustki wcześniej zdjagnozowanego jako guz brodawki Watera. Mąż miał zostać operowany w Klinice Onkologicznej w Szczecinie. Podczas zabiegu miała zostać usunieta trzustka, dwunastnica i częściowo drogi żółciowe.Jednak po operacji okazało się, że zostały oddrążnione drogi żółciowe i został wycięty woreczek żółciowy. Natomiast z guza głowy trzustki jak i z dwunastnicy, pęcherza żółciowego i z wątroby zostały pobrane wycinki do badani histopatologicznego. Wyniki wskazały brak komórek nowotworowych a lekarz zalecił stosowanie leków przeciwbólowych w tym morfiny w tabletkach. Maz nadal żle się czuję, utracił większa masę ciała, oraz odczuwa nadal silne bóle pleców.Lekarz na pytanie męża dotyczące czy owy guz może przerodzić się w złośliwego, odpowiedział, że niepowinien. Moje pytanie jest następujące: Czy lekarz zastosował odpowiednie metody leczenia farmakologiczniego?(lekarz nie zalecił hemioterapii czy tez raditerapii), oraz czy słusznie nieusunął guza twierdząc, że w obecnej sytuacji niewarto go operować.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Prawdopodobnie ten guz to guz typu zapalnego. Jeśli guz nacieka ważne narządy lub naczynia nie można go wtedy w żaden sposób usunąć, gdyż można by doprowadzić do śmierci pacjenta. Zapewne właśnie taki guz występuje u męża. W takim wypadku stosuje się zazwyczaj tylko leczenie przeciwbólowe. Proszę się jeszcze zastanowić czy nie należałoby skonsultować z onkologiem męża i jego wszystkich wyników badań.
Mam zbyt mało informacji klinicznych, aby konkretniej odpowiadać na takie pytania.

u?ytkownik
zbyszek

Kreon 10000 on jest bez recepty.życze zdrowia

Twoja odpowiedź