Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypukliny krążka międzykręgowego


Gość beata

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze, moje problemy zaczęły się jakieś 2 miesiące temu ,w pracy dzwignęłam ogromne pudło z zeszytami,poczułam przeszywający ból po czym upadłam na kolana jak długa,tego wieczoru wylądowałam na izbie przyjęć na neurologi po podaniu zastrzyków przeciwbólowych kroplówki zostałam wypisana do domu z zaleceniem kontroli neurologicznej ,po wizycie u lekarza (orzekł rwa kulszowa)przepisał leki 10 zastrz.diclac randutil,nie poprawiło się doszedł problem z nogą drętwieje ,nie mogę chodzić ,boli mnie kręgosłup po jednej stronie wybrałam tyle różnych leków że mam problemy żołądkowe ,od 6 tygodni biorę depa-medriol ,tabletki;moralis,no.aciol,coxhal,nirwalin,helicid,zaldriar,itp.badanie tomografem wynik; badanie tk uwidoczniło wypuklinę tylną centralną krążka międzykręgowego l5-s1 która wraz z pogrubiałymi do 5mm więzadłami żółtymi zwęża światło kanału do 10mm .wypuklina tylna lewoboczna krążka międzykręgowego zwężą światło lewego otworu międzykręgowego. lekarz po obejrzeniu wyników badań kazał czekać, byłam też u innego neurologa dał skierowanie na zabiegi i też kazał czekać a ja już nie mam siły boli jak diabli co mam robić aby sobie pomóc, gdzie iść co mi jest!!!proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto byłoby wykonać jeszcze rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Z tym wynikiem należałoby się udać do neurochirurga (np. prywatna wizyta - najszybciej uzyska Pani tak poradę). Neurochirurg zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybką odpowiedz! o rezonansie wspominałam neurologowi powiedział,cytuje* ja nie widzę potrzeby wykonania takiego badania ,przecież wiemy co pani jest ,poczekamy,zobaczymy, czy dobrze postąpił nie wiem,może takie jest postępowanie przy tego typu schorzeniach ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się chirurgią ogólną trudno mi doradzać w sprawie innych schorzeń niż chirurgiczne. Musi Pani podporządkować się zaleceniom chirurgicznym. Na pewno warto by było ten stan przedyskutować z neurochirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze ,zrobiłam w końcu ten rezonans oto wynik ,mr w sekwencji se,tse w obrazach t1 t2 zależnych .Badanie mr uwidoczniło obniżenie wysokościi skrócenie sygnałów krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1(dehydratacja).Ponadto widoczne wypukliny krążków międzykręgowych L4-L5 tylna lewoboczna 5mm i L5-S1 tylno centralna uciskająca nieznacznie worek oponowy .Stożek rdzeniowy oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian .Neurolog powiedział że to nic poważnego, ale dlaczego dalej boli Czy to przejdzie .CZy będę mogła pracować na tym stanowisku (magazynier).Panie doktorze mam pytanie,bhp-owiec z mojego zakładu pracy namawia mnie żeby zgłosić to jako wypadek przy pracy i starać się o odszkodowanie ale ja nie wiem czy jest sens czy ubezpieczyciel uzna to jako wypadek przy pracy .Bardzo proszę Pana o odpowiedz .Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość behapowiec

Proponuję zgłosić to jako wypadek. Zrób to pisemnie. Czy zdarzenie zostanie uznane za wypadek w pracy zdecyduje zespół powypadkowy i pracodawca. Pamiętaj, jak zapytają ile ważyło pudło z książkami - musisz powiedzieć że nie więcej niż 20 kg!!!, to bardzo ważne. A jeżeli faktycznie ważyło ponizej 20 kg, w zasadzie nie ma mozliwosci aby nie uznać tego jako wypadek w pracy!!! Jak bedziesz miała problemy z protokołem powypadkowym i pracodawcą, chetnie pomogę. moje namiary: www.ekobhp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze czy mógłby mi Doktor zinterpretować mój wynik badania MR. Obniżony sygnał krążków międzykręgowych na poziomach : C2/3, C3/4, C4/5 i C5/6, co wskazuje na ich dehydratację, z tworzeniem niewielkich podwięzadłowych wypuklin modelujących worek oponowy ze spłyceniem rezerwy płynowej przedrdzeniowej, bez ucisku na pasmo rdzeniowe. drobne zmiany zwyrodnieniowe krawędzi C2,3,4,5. mam 22 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łukasz p.

na poziomie l5-s1 niewielka wypuklina tylna centralna wypukla sie w obreb epiduralnej tkanki tluszczowej i nie wywoluje ucisku przedniej sciaby worka oponowego.tak moj wynik renozansu.panie doktorze co dalej pomocy ..boli ciagle :( juz z rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy pan doktór może mi zintepretowac badanie rezonansu które wykonałem bo cały czas boli mmnie ten odcinek i nie wiem co mam dalej robić Zniesiona fizjologicznie lordoza ledżwowa.Wysokość trzonów i krążków międzykręgowych oraz ich sygnał prawidłowe. niewielkie tylne wypukliny krążków miedzykręgowych modelują worek oponowy i zwężają zachyłki boczne.Poza tym bez innych wypuklin dokanałowych.Stożek rdzenia bez zmian.czy jakimiś ćwiczeniami moze mi to przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom l4/l5 zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego ,jego obniżenie. wypuklina centralna krążka międzykręgowego /wymiar strzałkowy 6mm poziom l3/l4 zmiany degeneracyjne krązka międzykregowego,jego obni żenie wypuklina lewoboczna krązka miedzykregowego 5,2mm z modelowaniem struktur nerwowych w okolicy otworu m-k,poza tym bez cech zwężenia na poziomie otworów miedzytrzonowych,wymiar strzałkowy 8,8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie MRwykazuje koncentryczną wypuklinę krążka m/kręgowego L4L5,towarzyszy jej pogrubienie wiązadeł żółtych.Nieznaczna stenoza kanału kręgowego na tym poziomie.Guzki Shmorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych.Naczyniak w trzonie kręgowym L2o wielkości 13,5mm.ObrazTIRMwykazuje podwyższone sygnały w trzonie kręgowym Th9(odczynowy obrzęk szpiku kostnego). o co tu chodzi co mnie czeka?proszę o wyjaśnienie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jadwiga Rz.

Witam panie doktorze! mam na imię Jadwiga mam 48 lat od 6 lat choruje na kręgosłup lędźwiowy. obecnie nie pracuje a mam przepracowane 20lat w handlu jako ekspedientka w sklepie wielobranżowym miałam dwie operacje odcinka lędźwiowego pierwszą w roku 2006 druga w roku 2008 mam wstawiona stabilizacje .Nadal utrzymują się u mnie silne bóle pośladka promieniując do stopy nic nie pomaga żadne rehabilitacje ani leki .Chodząc na rehabilitacje musiałam je przerywać bo ból się bardziej nasilał.Obecnie mam zrobiony wynik z rezonansu magnetycznego.Mam wizytę za miesiac u neurologa .Bardzo bym prosiła jeżeli pan doktor możne mi objaśniać mój wynik: Badanie MR kręgosłupa L/S wykazuje stan po przeznasadowej stabilizacji od poziomu L3 do S1 Sygnały śrub mocujących projektują się na zachyłki korzeniowe kanału kręgowego (wskazana weryfikacja za pomocą badania KT*interpretację radiologiczna utrudniają artefakty pochodzące od implantów . Koncentryczne wypukliny krążków m/ kręgowych ,z przewagą na poziomie L3/L4. Wymiar kanału kręgowego w granicach normy. Stożek rdzeniowy jednorodny. Bardzo proszę panie doktorze o wyjaśnienie mojego wyniku . Dziękuje i pozdrawiam . Jadwiga Rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry! Czy mogłabym prosić o interpretację TK kręgosłupa lędźwiowego i kości krzyżowej? *przestrzeń L1-L2,L2-L3, L3-L4 - obwodowe uwypuklenie krążka m-kr typu bulding. Szerokość kanału kręgowego, zachyłków korzonków zachowana przestrzeń L4-L5 - Tylno-centralna wypuklina krążka m-kr ze stenozą kanału kręgowego oraz zachyłka bocznego lewego przestrzeń L5-S1 - szerokośc kanalu kręgowego w normie. Cech stenozy zachyłków bocznych nie stwierdza się* Może dodam tylko, że mam 25 lat, od ponad roku cierpię na silne bóle lewego pośladka promieniujące do stopy i palców, mam nadwrażliwą lewą nogę. Bardzo boli mnie też odcinek lędzwiowy kręgosłupa, choć akurat tę dolegliwość mam już od czasu liceum. Kiedyś pomagał silny ucisk wywierany na tym odcinku, teraz niestety już nie. Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku TK: Wysokość trzonów kręgowych prawidłowa. Zwężona przestrzeń m/kręgowa L4/L5. Centralna tylna wypuklina krążka m/kręgowego L4/L5 modelująca worek oponowy oraz dotrzonowa wypuklina tego krążka w tylną część górnej blaszki granicznej trzonu L5. Uogólniona tylna wypuklina krążka m/kręgowego L5/S1 nie sięgająca worka oponowego. Dyskretny tylny kręgozmyk trzonu L4 względem L5. Otwory m/kręgowe na tym poziomie zwężone. zmiany zwyrodnieniowe stawów m/kręgowych, największe L5/S1. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×