Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magdalena

Pęknięcie odbytu u 10 miesięcznego dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena
Witam, jestem mama 10 miesięcznej dziewczynki. Zauważyłam, że od 2 miesięcy dziecko zaczyna głośno krzyczeć przy robieniu kupki i najwyraźniej czynność ta sprawia córeczce ból. Ostatnio przy robieniu kupki zauważyłam , że *wynicował* jej się mały fragment odbytu a w trakcie oddawania stolca ukazało się pękniecie, które krwawi. Dodam, że dbam o dietę dziecka i zwykle stolce są miękkie i nie widać śladów krwi. Sytuacje z krwawieniem z odbytu są wówczas gdy przerwy w oddawaniu stolca sa dłuższe niż 12 godzin. Proszę o poradę czy takie krwawiące pęknięcie u tak małego dziecka leczy się operacyjnie, czy konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam Magdalena W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Na pewno powinna Pani skonsultować się z pediatrą. To może być szczelina odbytu. Nieprawidłowo leczona powoduje duży ból u dziecka podczas wypróżniania i prowadzić może do zaparć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
Mam 4miesieczna córke i Ja bym szybko zaregowała kontaktujac sie z lekarzem.Pani Magdo jest duzo róznych sposobów na problemy z kupkami a Pani córcia nie bedzie sie tak męczyła.W kazdym razie zawsze lepiej jest wczesniej skonsultowac z lekarzem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.