Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość basia

Jakie są prawidłowe wymiary tarczycy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość basia
Witam. własnie zrobiłam usg tarczycy ,poniewaz mam podejrzenie Hashimoto , odebrałam wynik ,ale wizyte mam dopiero za miesiac ,, a nie rozumiem troche opisu ,, Jest krótki i w sumie mnie cieszy ale niepokoja mnie wymiary tarczycy .Moze wszystko jest ok a ja sie nie potrzebnie nakrecam ,, Prosze o opinie ,, Tarczyca połozona prawidłowo ,prawidłowej wielkosci,o obnizonej echogenicznosci ,bez zmian ogniskowych . Wymiary tarczycy na załaczonych zdjeciach . Wymiary dla mnie to w lewym dolnym rogu /mam tylko 2 usg poprzednie porównałam / Tylko ze na tym usg sa po 2 wymiary nie rozumiem np. 1 L 2.72 cm 2 L 1.50 cm 1 L 2,67 cm 2 L 1,22 cm czy mozna chyba policzyc z tego wielkosci tarczycy ,,, jedynie ostatnia fotka ma 3 wymiary 1 L 1.49 cm 2 L 1.38 cm 3 L 0.29 cm W poprzednim usg ,miałam wynik wyliczony ,np,PL-3,6ml PP -4,6 ml Moze ktos mógłby mi wyjasnic czy mam sie martwic ,czy cieszyc ,,,bede bardzo wdzieczna , A moze to ze jest obnizona echogenicznosc ,jest problemem,z tego co zrozumiałam czytajac o tarczycy ,to chyba swiadczy o stanie zapalnym ,, ale nie jestem pewna i nie mam kogo zapytać , ,,basia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wymiary są prawidłowe (objętość automatycznie oblicza aparat, trudno obliczyć objętość po tych danych). Obniżona echogeniczność wcale nie musi świadczy o stanie zapalnym, być może to tylko taka dla Pani struktura gruczołu. O zapaleniu mogą świadczyć wyniki badań laboratoryjnych przeciwciała przeciw peroksydazie i tyreoglobulinie. Trzeba wynik skonsultować z endokrynologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tarczyca
stapler, mam pytanie do zdania *O zapaleniu mogą świadczyć wyniki badań laboratoryjnych przeciwciała przeciw peroksydazie i tyreoglobulinie.*. mialam je robione i lab nie podal przy nim norm. czy oznacza to, ze jesli wartosc wychodzi * 0, to jest choroba autoimmunologiczna? aTPO 513,3 U/ml aTG 777,5 U/ml jesli chodzi o tarczyce, to albo Hashimoto albo Gavesa-Basedowa? od czego to zalezy? nie moge znalezc tych informacji w necie, w oczekiwaniu na wizyte u endo, oczywiscie... czy wyciecie tarczycy oznacza, ze juz brak tej choroby w organizmie? czy mozna miec Hashimoto bez niedoczynnosci i G-B bez nadczynnosci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.