Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pobyt w szpitalu i przygotowania przed operacją woreczka żółciowego


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !!! W niedługim czasie będę miał operacje woreczka żółciowego, jednak dotychczas nie uzyskałem informacji na temat długości pobytu w szpitalu (wstępnie zostało założone że operacja odbędzie się metodą laparoskopową), ani jak wyglądają przygotowania pacjenta do samego zabiegu. Chodzi mi np. o to czy robi się badania na krzepliwość krwi i konsultuje pacjenta z anastezjologiem ? Interesuje mnie również czy przed zabiegiem będę miał usuwane owłosienie z okolic brzucha, pachwin, krocza (jeśli tak to czy można zrobić to samemu np. jeszcze przed przyjęciem do szpitala) oraz czy przed zabiegiem konieczne jest zupełne wyprużnienie i oczyszczenie końcowych odcinków przewodu pokarmowego tzn. czy pacjent dostaje środki przeczyszczające, lewatywę (wlew oczyszczający) lub jakieś czopki służące temu celowi? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przed zabiegiem bada pacjenta anestezjolog wcześniej uzyskawszy podstawowe badania (badania krwi, moczu ewentualnie EKG). Owłosienie usuwa się z rana przed zabiegiem w szpitalu (w przypadku laparoskopii tylko z brzucha). Dokonuje tego pacjent. Przed laparoskopią nie jest wymagane przygotowanie jelit (nie podaje się środków przeczyszczających ani nie wykonuje lewatywy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

czesc mam pytanie ponad rok temu dostalam skierowanie do szpitala aby usunac kamienie z pecherzyka zolciowego lecz sie nie zglosilam chcialabym dowiedziec sie czy moj stan zdrowia bardzo sie pogarsza i co mi grozi jak sie nie zglosze do szpitala w najblizszym czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że miałem kilka ataków pęcherzyka żółciowego (tylko jeden był naprawdę mocny) i poszedłem do lekarza, otrzymałem skierowanie na operację, a potem mi przeszło. Mimo to na operację się zapisałem, ponieważ, zgodnie z opinią innego lekarza, zwlekanie jest niekorzystne, ponieważ prędzej czy później nastąpi atak, w wyniku którego konieczna będzie interwencja chirurgiczna, a pacjenta z bólem nie można leczyć laparoskopowo. Przy tradycyjnej metodzie okres rekonwalescencji to jakieś 6 tygodni na zwolnieniu i dodatkowe kilka tygodni oszczędzania się (nie podnoszenia ciężkich przedmiotów, itp.). Po laparoskopii jest to 7 dni na zwolnieniu lekarskim i około miesiąca bez forsowania się. Ponadto jeżeli sprawę załatwisz jak najszybciej, tak jak pisał jeden z przedmówców, nie grozi Ci zapalenie trzustki. Z drugiej strony można, przy odpowiedniej diecie, żyć z kamieniami bardzo długo, operacja zawsze niesie za sobą ryzyko uszkodzenia przewodów żółciowych, zarażenia się żółtaczką typu B (to można wyeliminować szczepieniem), żółtaczką typu C albo gronkowcem. Ja zdecydowałem się na operację, chociaż mogłem czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×