Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból odbytu zawsze w nocy


Gość Wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Może Pan cierpi na to samo co ja, znalazłam informacje na temat tej choroby, jest ona nie grożna , ale nie przyjemna .Proctalgia fugax tak z łacińskiegi nazywa się ta choroba , ma ona podłoże psychogenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario Sch.

hallo mi sie tez tak czasami zdarza w nocy czesto po stosunku z zona....mialem kiedys hemoroidy...teraz miewam mimo wszystko bole odbytu...jestem po badaniach i musze z tym zyc bo nic niepokojacego nie ma po badaniach....w razie bolu uzywam masc....pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To często pojawia się po zjedzeniu posiłków z surową cebulą lub czosnkiem na kolację. Nie wiem jak u was ale u mnie zauważyłem częsty zwiazek. Wg mnie to może być ostry skurcz mięśni odbytu. Niektórzy mają skurcze nóg w nocy - tu jest podobnie.Może trzeba uzupełniać magnez w organizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu nie jestem wypowiedziami zachwycona.Definitywnie należy udać się do chirurga, gdzie na podstawie specjalistyczny badań ustali przyczynę i postawi diagnozę co dalej.To są wypowiedzi na zasadzie jedna pani drugiej pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z pewnoscia napadowe bole odbytu. Tak brzmi nazwa tej dolegliwosci. Bol rozwija sie nagle w ciagu kilku sekund by z sila razenia bomby atomowej zgnoic czlowieka przez nastepne minuty. Czasem bol jest tak silny ze doprowadza mnie do omdlenia. Poczatkowo pojawial sie tylko w nocy teraz potrafi mi zepsuc popoludnie. Jak szybko sie pojawia tak tez samoistnie ustepuje, chociaz w ostatnim czasie przytrafiaja mi sie napady bolowe nastepujace kolejno po sobie. Czyli w ciagu kilku minut jeden po drugim. Bol jest tak traumatyczny, ze samo wspomnienie boli. Wspolczuje tym, ktorzy doswiadczaja tej zmory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niesamowity ból odbytu pojawia się co mniej więcej 2 miesiące (czasami częściej). Przeważnie w nocy ale czasem też w dzień. Podczas bólu występuje napięcie prącia. Ale o seksie nawet nie pomyślisz, bo jak wspomniałem ból okropny. Mam to od 30 lat. Po 7 latach od wystąpienia bólu niestety usunięto mi jądro. Rak złośliwy. Wykryłem objawy b. szybko i szybko się zoperowałem + chemioterapia. To mnie uratowało. Wnioski: trzeba się badać a jeśli coś nie gra to szybko do lekarza. Piszę o swoich dolegliwościach bo właśnie wczoraj miałem jak to nazywam Dolores. U mnie ból trwa długo więc nie czekam aż sam przejdzie. Stosuję maść + tabletkę typu apap lub ibuprom. Przeczytałem, że z wiekiem ta dolegliwość zanika. U mnie niestety ból nie chce opuścić mojego tyłka.  Pzdr dla Gość lwa, trafnie ujął, że ten ból faktycznie może zgnoić gościa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×