Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Milena

Napady śmiechu połączone z napadami płaczu po udarze mózgu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Milena
Witam. Moja mama niedawno tzn. w maju przeszła udar mózgu. Głównie zmiany zaszły w móżdżku. Początkowo miała problemy z chodzeniem ale rehabilitacja sprawiła, że wszystko jest już ok. Dodatkowo miała również operację (laparotomię) - całkowite usunięcie macicy z przydatkami. Niepokoją mnie jednak następujące objawy u mamy: napady śmiechu połączone z napadami płaczu????Czy to może być spowodowane udarem????jeśli tak to jest szansa że to minie????Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To może być połączone z udarem. Najlepiej skonsultować objawy z neurologiem. Ponieważ nie wiem w jakim obszarze mózgu miał miejsce udar, trudno mi powiedzieć czy jest to następstwo udaru, czy może związane jest ze zmianami w innej strukturze mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena
a czy objawy te mogą przyjść czy są to już zmiany nieodwracalne???Udar głównie uderzył na możdżek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena
Dodam jeszcze że wcześniej takie objawy nie występowały. Zaczęły się dopiero we wrześniu. Bardzo się tym niepokoję???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Można udać się do neurologa, który przeprowadzi badanie nuerologiczne i zadecyduje czy robić CT(tomografia) głowy czy może MRI (rezonans).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena
Mowa zmieniła się w momencie udaru i stopniowo powracała do normy. Mogę powiedzieć ze mowa w 95%powróciła do normy. Mama odczuwa jeszcze delikatne mrowienie w okolicy ust i policzka po prawej stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.