Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kiedy można smarować bliznę maściami po usunięciu tarczycy


Gość luppes

Rekomendowane odpowiedzi

Panie dr, jestem wlasnie po wycieciu tarczycy u ponoc najlepszego chirurga w moim miescie. powiedzial mi on, ze blizny przez 1 miesiac od operacji absolutnie nie wolno smarowac zadnymi masciami, bo to jej wrecz zaszkodzi, bedzie przez to bardziej widoczna i brzydsza. ona przez miesiac przebudowywuje sie, w tym czasie koniecznie trzeba robic masaze, o ktorych pan pisze, ale bez tych masci. moze niech pan zweryfikuje swoja odpowiedz, bo wielka brzydka blizna w tak widocznym miejscu to dla kazdego dyskomfort, jesli nie dramat np. ze wzgledow zawodowych. pozdrawiam serdecznie, uwielbiam wasz serwis, wiele sie z niego dowiedzialam! http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt2388.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co weryfikować swojej wypowiedzi. Wiem dobrze od chirurgów plastyków, że żelami silikonowymi można smarować bliznę tydzień po usunięciu szwów (jeśli szwy są wchłanialne to około 3 tygodnie od zabiegu). Każdy z lekarzy może mieć na ten temat inny pogląd. Ja doradzam tak swoim pacjentom i wszyscy są zadowoleni. A jęsli ma powstać bliznowiec to nie pomogą żadne czynności masaże ani żele lub maści (w ten sposób niektórzy się goją i nie ma na to sposobu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×