Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Władek

Przepuklina pachwinowa tzw. wolna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Władek
Lekarz stwierdził ,że mam przepuklinę pachwinową tzw. wolną ,która przy leżeniu na wznak lub po ucisku wchłania się a przy napinaniu np. oddawaniu stolca robi się wybrzuszenie.Mam pytanie jak długo z taką przepukliną można chodzić i czy można pracować chodzi o wysiłek fizyczny np. dżwiganie towarów tak jak w magazynach czy hurtowniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DD
Znam pewien przypadek.Pewien Pan chodził z przepukliną kilkanaście lat i pracował na budowie.Mówił że nic go nie bolało, przy pracy więc operacja mu niepotrzebna.Wreszcie przepuklina urosła mu do rozmiarów dojrzałego jabłka (przepuklina obustronna), nadal się tym nie przejmował i pracował dalej.Pewnego razi podczas pracy, poślizgnął i spadł kroczem na barierkę od rusztowania..... dziś już nie żyje.Lekarze mówili, że to wina nieleczonej przepukliny, która była gigantycznych rozmiarów. I co nadal nie chce Pan się operować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Władek
Tak chcę przepuklina powstała jakieś 4 tygodnie temu na jakieś 2-3 miesiące mogę wyjechać do pracy i zabieg w tej chwili to problem bo po takim zabiegu jakiś czas też nie będzie można pracować wysiłkowo.Dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DD
Tak, nie można pracować wysiłkowo przez 3 miesiące, ale przepuklina u Pana zapewne jest nie wielka, więc jeśli użyto by siatki, mógłby Pan spokojnie wrócić do pracy po tym okresie czasu, a chorobowe nie zaszkodzi chyba? *p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.