Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aldona

Guz w nerce, który uciska na nerwy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aldona
Jakieś 2 tygodnie temu moją mamę zaczęło coś boleć w okolicy krzyżowej. Na początku podejrzewano piasek w nerce, ale po zrobieniu rezonansu magnetycznego stwierdzono, że to guz, który uciska na nerwy. Lekarze nie znają jeszcze szczegółów, dopiero szukają źródła powstania guza żeby przystąpić do operacji. Mamie przedtem nic nie było, nie chudła i nic ją nie bolało. Stało się to nagle. Czy to może być guz złośliwy, czy może okazać się czymś niegroźnym? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Narazie trudno określić na podstawie tych informacji jaki charakter ma guz. Czy guz zlokalizowany jest w kanale kręgowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aldona
Niestety nie wiem. Lekarze powiedzieli jej, że guz znajduje się przy kręgosłupie i uciska jej na nerwy. Mamie drętwieje noga, szczególnie lewa i lewy pośladek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aldona
Mamie zrobiono badania krwi, moczu, USG i te badania nic nie wykryły. Dopiero rezonans pokazał, że to guz, ale lekarze nie znają jeszcze źródła, więc szukają. Dzisiaj mama miała robioną tomografię i lekarka powiedziała, że nic w brzuchu nie ma. Co to może być? Może podpowiedzieć jakieś badania lekarzom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety na podstawie tych informacji nie można powiedzieć co to może być. Wydaje mi się że już wykonano większość badań, czyli usg, CT, MR, które powinny ustalić lokalizację guza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.