Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy niebolący guzek z tyłu głowy


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazlam dzisiaj niewielkie niebolące twarde i co najgorsze nie ruszające się zgrubienie na potylicznej kosci czaszki ( z lewej strony ) . nie jest to napewno nic z w rodzaju wyrośli kostnych bo często badam ciało i wiedziałabym, że mam coś takiego. Ponadto z prawej strony wytworzył mi się na szyi węzeł chłonny (niestety również niebolesny). Jestem bardzo zmartwiona, to wszystko musiało nastapic w przeciągu kilu dni do tygodnia bo jak zaznaczałam wcześniej regularnie badam ciało. Oprócz w/w nie mam zadnych nowych niepokojących dolegliwości oprocz tego ze dość mocno zaczely mi wypadać włosy (co wiązałam z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych i niezbyt zdrową diecie). Mam 20 lat i nie jestem genetycznie narażona na zmiany nowotworowe. Bardzo proszę o odpowiedz co to w (zaznaczam) najlepszym wypadku moze być z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie włosów może być związane ze stresem, nieprawidłową dietą, zaburzeniami hormonalnymi. Wyczuwany guzek na głowie może być powiększonym w wyniku infekcji węzłem chłonnym potylicznym. Jeśli ma Pani wątpliwości można udać się do lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze mi odpowiedziec czy powiekszony wezel chlonny, wlasnie taka malutka kuleczka wyczuwalna u mojej rocznej coreczki zwiastuje cos niedobrego? Jestem bardzo przerazona, bo dopiero dzis go wyczulam i do rana chyba nie usne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×