Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jola

Guzek ruchomy w dołku nad pośladkami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jola
Witam.Od kilku lat mam guzka wielkości 1,5 cm w okolicy krzyżowej, a dokładnie w tzw.dołku nad pośladkami.Jest on ruchomy(tj. przesuwa się pod skórą), wydaje mi się z perspektywy czasu że urósł, a niedawno obok pojawił się następny.Sam w sobie nie boli ale przy dłuższym siedzeniu lub staniu zaczyna ciągnąc mnie ta cała strona biodra i noga też boli. Chciałabym wiedzieć czy takie guzki należy konsultować z lekarzem, czy tylko obserwować,a jeśli obserwować,co powinno wzbudzić niepokój, I czy usuwa się je z tak dziwnych miejsc jak ten dołek w kości biodrowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej skonsutlować się z lekarzem. Lekarz zadecyduje co z taką zmianą zrobić (obserwować czy usunąć).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pinakolada
Ja wyczuwam też jakieś zgrubienia w obu dołkach, tak jakby dość symetrycznie, ale jeden większy. Nie są to jakieś równe guzki ale też się ruszają przy dotyku. Od wielu lat mam problemy z kręgosłupem, podobne do Twoich ale jakoś nikt nigdy nie zwracał uwagi na te moję dołki. Wybieram się do lekarza i myślę że to najlepsze wyjście w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ten guzek to może być torbiel krzyżowa. Trzeba z tym problemem udać się do lekarza bezpośrednio. Leczenie polega na wycięciu torbieli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jola
Dzięki bardzo za wsparcie! wybieram się po nowym roku( teraz z braku czasu nie mogę) na usg. Tym bardziej że te mniejsze wokół dość szybko rosną.Jak dowiem się coś więcej, to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kris
jola mogłabyś napisać co stwierdził lekarz (jakiej specjalizacji). Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.