Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątpliwości co do mojego prawego jądra


Gość Piotr 26

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak mam 26 lat. Tak od września zaczęło mnie przewlekle boleć (może nie jakoś strasznie ale odczuwałem tam dyskomfort) jądro prawe. Nie było obrzęku plus badałem sam je palplacyjnie ale nic nie wyczułem. Jednak ponieważ ten dyskomfort nie znikał postanowiłem udać się do urologa. Przed pójściem nabawiłem się jakieś infekcji cewki moczowej ale oprócz tego bardziej zależało mi na tym aby urolog zbadał moje jądra. Zbadał je i powiedział, że nie ma powodu do zmartwień. Poza tym stwierdził infekcję dróg moczowych, przepisał Nolicin i maść Naomycynę na smarowanie zaczerwienionych miejsc od infekcji. Dzień po wizycie poczułem kłucie po prawej strony klatki (które odczuwam do teraz) , może to nie ma nic wspólnego z jądrem ale sam już nie wiem. Poszedłem więc do kolejnego urologa. Pani doktor zrobiła mi USG pęcherza,nerek, zbadała palplacyjnie jądra i powiedziała, że jest ok. Ale nie kazała mi zrobić USG jąder. Stwierdziła tylko lekko powiększone najądrze prawe i że jądra są prawidłowe bez zmian. Przepisała coś na infekcję dróg moczowych tj. Cipronex, Scopolan i Urosept. Mimo dwóch wizyt wciąż jestem niespokojny. Dużo czytałem przypadków w których rak jąder ujawniał się dopiero przerzutami i tego się właśnie obawiam. Niby jądra są ok, bez obrzęku, o prawidłowej budowie, bez guzków, zgrubień i już nie odczuwam dyskomfortu w prawym ale mnie to męczy. Szczególnie, że te kłucia w klatce po prawej stronie mam już od 3 tygodni. Nie są jakieś super uciążliwe ale czuję dyskomfort. Może to nie ma nic wspólnego a jak ma? Czytałem, że rak jąder daje szybko przerzuty i tego się boję. Sam nie wiem czy panikuję, wyolbrzymiam czy nie. Czy powinienem sobie zrobić USG moszny? Czy rak jądra może nie dawać żadnych objawów tzn. ani guzków, zmian , zgrubień , powiększenia jąder , tylko dyskomfort, który po pewnym czasie przechodzi? Będę wdzięczny za odp. I właśnie chce się wybrać na rtg klatki i płuc, bo mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×