Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kasia

Przetoka okołoodbytnicza a tarczyca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia
Mam przetokę około odbytniczą już poras czwarty, z tego powodu miałam cztery operacje i znowu mnie męczy wyszła po cesarce ,zawsze po operacjach wychodzi i ostatnio wykryto tarczyce . przetoka wydziela ropę wcześniej była czyszczone bez operacyjnie gdyż karmiłam ,piersią to straszny bul czyszczenie doraźne, wystąpił nawet stan zapalny, za trzecim razem dopiero podgoiło się , ale wiem, że muszę mieć operacje na jej usunięcie , mam tarczyce i nie wiem czy będę mogła usunąć przetokę operacyjnie? i czy ponownie kiedyś wystąpi, jaka może być przyczyna tak częstego występowania przetoki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przyczyną powstawania przetoki okołoodbytniczej jest rozszerzanie się zakażenia w tkankach okołoodbytniczych, których z kolei punktem wyjścia jest ropień. Niestety jest to uciążliwa dolegliwość, często nawraca. Nie napisała Pani jaki probolem dotyczy tarczycy. Każdy zdrowy człowiek ma tarczyce. Dlatego o dalszym leczeniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
witam ponownie! chodzi o dużą nadczynność tarczycy z jej objawami czyli duszności pocenie się nerwowość itp. a przetoka daje znać cały czas * słyszałam że przez nadczynność tarczycy nie mogę być operowana bo można podczas zabiegu się udusić czy tak naprawdę jest bardzo proszę o odpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tak, jeśli występuje ucisk na drogi oddechowe zabieg nie może zostać przeprowadzony. Musi Pani skonsultować się najpierw z endokrynologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz odbyt choroby zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.