Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne zgrubienie, guz w dolnej części kręgosłupa


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ponieważ mam pewne obawy co do zdrowia mojego kręgosłupa. Jakiś czas temu zaobserwowałam, że tuż nad moimi pośladkami w okolicach części lędźwiowej i krzyżowej kręgosłupa powstaje dziwna narośl/guz/zgrubienie nie wiem jak mogę to nazwać...Myślałam, ze to odkładający się tłuszcz ale zorientowałam się, ze sprawa wygląda poważniej kiedy tkanki zaczęło pojawiać się więcej. Dodam, że moja waga prawie się nie zmienia pomijając jej wahania od 1-2 kg. Nie wiem co to może być. Okropnie szpeci mi sylwetkę...Kiedy stoję bokiem jest bardzo widoczne. Daje się mocno zauważyć kiedy klęczę równocześnie podpierając się dłońmi o ziemię. Wygląda to strasznie! Co to może być? Dodatkowo dołączam rysunki pobrane z internetu kolorem czerwonym zaznaczone jest to o co mi chodzi. http://img39.imageshack.us/img39/9430/plecyy.jpg Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie coś 10 cm pod łopatką przy kręgosłupie, zmartwiłam się, bo miałam bóle pleców od roku, myślałam że mam nie wygodny materac, mąż kupił mi nowy pół roku temu a ból jest coraz bardziej dokuczliwy, a dziś zauważyłam coś w rodzaju płaskiego guza, jest dość duży wielkości pięści noworodka i jest miękki. jak ktoś może mi pomóc to proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo co piszesz Gosia, jestem jeszcze przed wizytą u lekaża, ale już myśle o najgorszym. Mam zgrubienie podłużne ok 3cm między łopatką a kręgosłupem. Boli i troche piecze. możesz mi napisać co u ciebie stwierdzono? pozdrawiam i życze wszystkim powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam guzka w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Właśnie byłam dzisiaj na rezonansie magnetycznym z kontrastem i okazało się że to tłuszczak. co prawda nie dużych rozmiarów ale jest i nie wiem co dalej z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny zgłaszajcie się do lekarzy ja mam na karku tłuszczaka 15 cm na 10 cm i mam go już ok 4 lat ale dopiero teraz mi przeszkadza. Dam wam przykład niosę coś w ręce i nagle wszystko mi wypada ponieważ uciska mi na jakiś nerw i robi mi się sztywna ręka i te bule kręgosłupa kładę się na ziemi i nie mogę wstać to jest coś okropnego. Ja już jestem po pierwszej wizycie i dostałam skierowanie na usg i chcę się tego jak najszybciej pozbyć i wam to samo radzę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Ania, ja tez mam zgrubienie ale to wyglada jak bym mniala mała poduszkę przy kosci ogonowej tam gdzie prawie posladki. Może to przez wagę? mam 5.6 ft i 145 lb. Ale mam to juz przez mm dużo lat, może z 10 jak nie wiecej, sama dokładnie nie wiem co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam guza od kilku miesięcy i ciągle rośnie ponadto mam przeciwciała w wysokści 200% normy. Niestety nikt nie jest w stanie mi pomóc odsyłają mnie od lekarza do lekarza i NIC. Miałam rezzonans , profesor nawet nie opisał tego guza ponieważ stwierdził że to nie jest patologia. Podobno to tłuszczak, bardzo mi dokucza i nie wiem gdzie mam się dalej z tym zgłosić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze mam problemy z kręgosłupem.Czasami jest tak,że jeden ruch i chodzę po ścianach.Byłam przebadana i stwierdono,skoliozę i dyskopatię.Czasami dokuczał częściej czasami mniej.W sobotę mnie tak zabolało,że chodzilam wyprostowana jak struna,każdy ruch powodował ból.Myślałam,że jest jak zwykle,poboli i przestanie.Wieczorem podczas smarowania tego miejsca wyczułam podłużne zgrubienie,niby nie jest twarde i nie boli,ale dzisiaj wtorek i czuję pobolewanie w części lędzwiowej.Mam tłuszczaka na pośladku i naplecach.Co do tego zgrubienia to nie wiem,jestem po mastektomii i boję się ,że choroba wrócila,ze tym razem zaatakowała kości.Pójdę do rodzinnej,niech zdecyduje co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczułam coś podobnego na lędźwiowym odcinku kręgosłupa, trochę pod prawą nerka. Do lekarza mogę iść dopiero za 4 dni ale strasznie się denerwuje co to. Sprawia okropny ból i żadne maści nie działają.. Ostatnio coraz częściej zaczyna drętwieć mi noga. Mam nadzieję że to *tylko tłuszczak*bo w mojej rodzinie występowanie nowotworów jest częste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam to samo na lędźwiach guzek boli mnie biodro czasem mnie to piecze i drętwieje mi noga ból nie jest na tyle silny bym musiała brać leki jestem po wizycie u chirurga stwierdził że to prawdopodobnie tłuszczak skierował na usg wyszło żę też prawdopodobnie tłuszczak żaden lekarz ci nie da 100 % pewności że to tłuszczak ja sie w dalszym ciągu denerwuje i idę teraz do prywatnego chirurga i na rezonans magnetyczny i zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już tę dolegliwość prawie 10 lat.Neurolog stwierdził, że to nic.Obecnie zastanawiam się jak długo jeszcze pochodzę na własnych nogach,przy wysiłku fizycznym ból masakryczny, nogi drętwieją,a pokonanie małego odcinka zajmuje bardzo dużo czasu.MASAKRA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×