Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paweł

Wyciek krwi z rany po sączku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł
Witajcie, mam taki oto problem. 2 tygodnie temu miałem operowane kolano (ACL kolana prawego) więc po operacji zostały mi załączone dwa sączki do kolana aby odsączyć krew. Do domu zostałem wypisany po tygodniu od operacji, wszystko było ok, ale 3 dni temu z tej dziury po sączku zaczęła mi lecieć krew.. sączy się małymi kroplami, więc muszę zmieniać opatrunki. Czy to coś groźnego? Czy to normalne, że z tego miejsca krew się sączy? Dostałem też 20 zastrzyków do brzucha przeciwzakrzepowych. Co sądzicie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Witek
Nic się nie martw. To prawdopodobnie nic groźnego. Takie objawy są skutkiem oczyszczania się rany wewnątrz (taki problem może dotyczyć zarówno ran po szwach, drenach itd.). Krwawienie będzie coraz to słabsze aż w końcu ustąpi - cierpliwości i powrotu do zdrowia, to naprawdę nic niepokojącego! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Często po usunięciu sączków dochodzi do sączenia się krwi. Dzięki temu krew nie gromadzi się w ranie, nie prowadzi do przykrych dolegliwości wynikających z ucisku. Trzeba systematycznie wymieniać opatrunek, a ranę przemywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madi
witam, chciałam zaytać czy wyjęcie sączka boli? Miałam rozwaloną rękę założone szfy i z ten sączek tylko kawałeg go widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość szast-prast
wciąganie nie boli, tylu trzeba być wyluzowanym pomyśleć o czymś przyjemnym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kaja
witam ja tez mam takie saczki w kolanie długo trzeba leżeć w szpitalu ??????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.