Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Patrick17

Endoskopia odbytu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrick17
Witam , mam 17 lat i prawdopodobnie hemoroidy. Bylem dzis w przychodni na badaniach , skierowano mnie na endoskopie odbytu do szpitala. Pani pielęgniarka dała mi kartke jak mam sie przygotowac do tego zabiegu , tzn. 2 dni przed nic nie moge jesc , mam brac tabletki na przeczyszczenie oraz zrobic sobie lewatywe */ Moje pytanie jest takie , jak wyglada taki zabieg , czy jest to bolesne , jak gleboko ta rurka z kamera wejdzie ? Zabieg mam za 2 tyg. Dziekuje i pozdrawiam P.S jak mam sie do tego przygotowac psychicznie i fizycznie ? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pacjentka
napewno to rektoskopia a nie endoskopia bo przy endoskopi nie robi sie przeczyszczenia ani lewatywy, a badanie jest krotkie, aparat jest wprowadzony do okolo 20 cm, bol niewielki, chyba ze masz kolanoskopie,to badanie trwa dluzej,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patrick17
Lekarz wypisal mi na recepcie endoskopie odbytu i nawet bylem w rejestracji endoskopii. Ale dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna
oczywiście, ze przy endoskopii robi sie przeczyszzcenia i lewatywy!! przecież jelita musza byc opróznione, zeby cokolwiek mozna bylo odczytac z badania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób odbytu http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.