Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sebastian

Słaba powięź mięśni brzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian
Witam. Odnośnie tego co usłyszałem od Chirurga który mnie operował, pragnę zadać pytanie czy jakiekolwiek środki/lekarstwa a w szczegulności sterydy anaboliczne są lub mogą być odpowiedzialne za wzmocnienie lub osłabienie powięzi? Dodam iż był to drugi zabieg naprawczy przepukliny pachwinowej metodą Shouldice`a, i wolał bym go nie powtarzać :) Wiek-28 lat Jestem b.aktywny fizycznie. Pozdrawiam i z góry dziękuje za dop. Ps. Jestem pod wrażeniem tego iż można się TU i wa taki sposób poradzić Państwa w podobnych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli sterydy anaboliczne stosowane są nie ze wskazań lekarskich to mogą prodzadzić do licznych działań niepożądanych tj. zanik jąder, zahamowanie spermatogenezy, bolesny wzwód, zaburzenia jonowe, uszkodzenie narządów. Wpływają za to na tkankę mięśniową, ale mogą osłabiać powięź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ponieważ powięź to głównie tkanka łączna zawierająca kolagen można stosować np. http://www.witaboks.pl/product_info.php?products_id=53&osCsid=9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
Czy prócz kolagenu wrto zastosować taki środek: http://www.supple-power.pl//index.php?products=product&prod_id=121&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-10&utm_content=121 W opisie producent wskazuje iż środek ten działa odbudowująco/zapobiegawczo wskazując również na powięź.. Dziżkuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natka.
Witam ja zamiast brania kolejnych leków poleciła bym wybrać się do dobrego Fizjoterapeuty, który zbada Ci wszelkie zaburzenia związane z powięzi. Wielkość powięzi brzucha może być wynikiem postawy ciała. Czasami wystarczy kilka sesji terapeutycznych i będzie Pan zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.