Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Czy wyciągnięcie drenu po operacji tarczycy boli?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Będę miała operację torbieli tarczycy nie boję sie samego zabiegu, natomiast boję się wyciągnięcia drenu z rany. Proszę napisać mi prawdę czy to boli czy też nie mam się czego bać. Dziękuję z góry!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie ma się czego bać. Usunięcie drenu nie powinno sprawiać większych dolelgiwości bólowych. Zresztą lekarze wszystko Pani wytłumaczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasiek
5 m-cy temu miałam operację całkowitego usunięcia tarczycy. Dreny wyciągnięto mi dobę po operacji. Nic nie bolało tylko takie dziwne uczucie przez sekunde... w moim przypadku robiła to studentka- stażystka przy instruktażu chirurga. Tak więc nieco się stresowałam widząc jej roztrzęsione ręce gdy odcinała mi rurki brzytwą i potem jak wyciągała pozostałość z szyji... Ale generalnie luzik.. nie masz się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość r.
nie jest to przyjemne, choc *bol* to za duze slowo. przede wszystkim trwa to chwilke, a jaka potem ulga, ze sie nie nosi tych butelek na szyi! ja po wyjeciu drenow od razu poczulam sie blizsza zdrowia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anulla
Dren miałam wyjęty 1,5 tyg temu. Nic nie boli poza dziwnym do opisania uczuciem. Da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MałaMi
Jestem na świeżo po wyciągnięciu drenu. 5 dni temu mnie uwolnili od tej zdobyczy współczesnej medycyny. Nie boli, a mówi Ci to Pierwsza Panikara III Rzplitej. Odczucia? hmm... mi się to skojarzyło z takim wewnętrznym *chlip*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Morfinka
Jeśli ktoś dał radę na operacji i przeszedł przez nią bez mrugnięcia okiem a boi się drenu to dla mnie jakaś dziwna sprawa...Ja zawsze powtarzam, żebyśmy tylko takie problemy mieli jak wyciągnięcie drenu czy blizna po operacji. Operację miałam miesiąc temu. Dobę po operacji uwolnili mnie z drenu i już wtedy chciałam góry przenosić.Dren bardzo utrudniał wizyty w toalecie i spanie w nocy, ale zero bólu, zero stresu, zero czegokolwiek. Więc drodzy internauci, nie bójcie się drenu ani szwów, bo to jest absolutnie bzdurna małostka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Orsola 95
Usunięcie drenu to pikuś. U mnie się *przychaczył* i pielęgiarka nie chciała sama kombinować. Lekarz doszedł, pociągnął raz i nic, docisnął palcem pod spodem ( to akurat nie było miłe) i wyciągnął. Wrażenie wysuwania się rurki bezcenne i praktycznie zupełnie bezbolesne. To już eksterminacja szwów potrafi bardziej boleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Emilia
Witam ja miałam 2 tyg temu usunięty dren i wyjęcie nic nie boli nie ma co się bać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martina
Ja nazwałam wyciągnięcie drenu *ślimaczkiem*, dziwne acz bezbolesne uczucie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kama
Miałam dziś wyciągany i nieboli. Ale zato teraz po wyciagnieciu boli bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Ja miałam drenaż wyciągnięty dobę po operacji. Mnie generalnie wszystko boli więc bolało. Zakrecilo mi się w głowie przez to ale to tylko chwila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kola
Po wyciąganiu faktycznie boli, koleżanka mi mówiła jak miała kilka dni przede mną ten zabieg. Ja poszukałam i znalazłam, że da się temu zapobiec. Kupiłam krem znieczulający swiss medical na stronie naporost.pl przyszło bardzo szybko i było najtaniej w stosunku do aptek czy innych stron. Wystarczy, że posmarujesz sobie cienką warstwę w miejscu drenażu i nie będzie nic boleć. Polecam i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolik

Wow. To macie szczęście. Ja miałam. Dren już 4 razy usuwany. W życiu nie doświadczylam gorszego bolu. 3 razy zemdlalam, czwarty wytrzymałam i żałuję, lepiej odjechać. Po usunięciu też boli, jakby dalej cię ktoś kroil skalpelem. Masakra jakaś. Mam nadzieję, że już nigdy w życiu nie będę musiała doświadczyc tego bólu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.